1 Limonun Suyu ve 1 Yemek Kaşığı Zeytinyağının Faydaları

1 Limonun Suyu ve 1 Yemek Kaşığı Zeytinyağının Faydaları
7 Ağustos 2017 tarihinde eklendi, 1.006 kez okundu.

Alternatif tıp günümüzde giderek daha da popüler olmaya başlamıştır ve bunun en büyük etkilerinden biri birçok hastalığı hemen hemen ücretsiz tedavi etmesi ve hiçbir yan etkiye neden olmamasıdır.

Bu sefer sizinle birçok faydası olan doğal bir tarif paylaşacağız. Aslında iki malzemenin birleşimi sayesinde ortaya çıkan bazı özelliklerden bahsediyor olacağız.

Tek yapmanız gereken bir yemek kaşığı zeytin yağı ile bir limonun suyunu karıştırmanızdır ve karışımınız hazır olacak! Oldukça basit olmasına karşın, bu karışımın birçok faydası bulunuyor. İşte, bu faydaları öğrenmek için yazımızı okumaya devam edin.

Limon ve Zeytin Yağının Faydaları

Kabızlığa Karşı Mücadele Eder

Bu kombinasyon sindirim mukozasının yağlanmasına yardımcı olur ve aynı zamanda safra kesenizin fonksiyonlarını aktive eder. İçinde toksinlerden kurtulmamıza ve tükettiğimiz gıdaları doğru bir şekilde sindirmemize yardımcı olacak antioksidanlar bulunmaktadır.

Kalp ve Damar Sağlığını Koruyucu Etki

Zeytin yağı, yağ asitleri açısından zengindir. Bunlar kan dolaşımını kontrol etmeye ve geliştirmeye yardımcı olduğu gibi kan akışına yardımcı olacak şekilde kötü kolesterolü de ortadan kaldırır. Aynı zamanda iltihaplanma karşıtıdır ve birçok vitamin sunar.

Dengeli Bir Karaciğer ve Safra Kesesi Sağlar

Yorgun, bitkin ve ağır hissettiğimizin sebeplerinden en yaygın olanı bedenimizin toksinler ile dolmuş olmasıdır. Bu karışım, bu toksinlerden kurtulmanıza yardımcı olur.

Eklem ve Romatizmal Ağrılar

Sahip olduğu iltihaplanma karşıtı özellikleri sayesinde bu karışımdan her sabah bir çay kaşığı kadar tüketmek bu sinir bozucu ağrılardan kurtulmanıza yardımcı olacaktır.

Cildi, Tırnakları ve Saçları Güçlendirir

Zayıf, kırılgan, narin veya kırılmış tırnaklarınızı güçlendirmek için bir yemek kaşığı kadar süzme zeytin yağı ile bir yemek kaşığı limon suyunu bir kap içerisinde karıştırın ve tırnaklarınızı yatmadan önce 10 dakika boyunca bu karışımda bekletin. Aynı zamanda limon ve zeytin yağı karışımının tüm gece tırnaklarınıza nüfus etmesi için ince pamuk eldivenlerden de takabilirsiniz.

Zeytin yağı ve limon saçlarınızın sağlığını, gücünü ve parlaklığını geri kazanmanıza yardımcı olur ve kepekleri giderir. Limonun antiseptik özelliği cilt sorunlarınızdan kurtulmanıza yardımcı olabilir. Bir yemek kaşığı zeytin yağı ile taze sıkılmış bir limon suyunu karıştırın ve bedeninizin, parlak saçlarınızın ve pürüzsüz cildinizin sağlıklı olmasını sağlayın.

Sizin de görebileceğiniz gibi limon ve zeytin yağı kombinasyonunun etkileri oldukça harikadır ve umarız size de yardımcı olabilirler.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git