15 Dakikada Plağı Yok Eden ve Dişlerinizi Beyazlatan Karışım

15 Dakikada Plağı Yok Eden ve Dişlerinizi Beyazlatan Karışım
3 Haziran 2017 tarihinde eklendi, 3.532 kez okundu.

Dişlerinizi temiz ve sağlıklı tutmak, ağız hijyenimizin en önemli kısımlarından birisidir. Dişlerimiz, genel sağlığımız açısından çok önemlidir ve her zaman sağlıklı olmalarını sağlamamız gerekiyor.

Sürekli olarak bakterilerin saldırıları altındadır ki hızla çoğalabilen diş çürükleri ve ağız kokusu gibi çeşitli sorunlara neden olmaktadır. Dişlerimiz için bir diğer büyük sorun ise, diş plaklarıdır. Eğer dişlerinizde fazla miktarda birikirlerse, köke erişebilir ve daha büyük sorunlara neden olabilirler.

Plakalardan kurtulmak için birkaç diş doktoruna görünmeniz gerekebilir. Ancak bunların tamamı hem zaman harcayan hem de pahalı süreçlerdir ki bu yüzden herkes dişlerini temiz tutmak için daha kolay bir yöntem diler. Neyse ki, böyle bir yöntem mevcut. Bugün size, doğal bir karışımın dişlerinizdeki plağı nasıl azaltabileceğini ve periyodontit gibi sorunları nasıl önleyebileceğini göstereceğiz. Bu karışım, diş plağı için en etkili bileşenlerden birisi olan karbonat tozu ile yapılmaktadır.

Diş Sağlığınız için Doğal Karışım

Malzemeler

  • 1 yemek kaşığı karbonat
  • Yarım bardak soda
  • Yarım çay kaşığı deniz tuzu
  • Yarım bardak hidrojen peroksit
  • Yarım bardak ılık su
  • Yarım bardak soğuk su
  • Antiseptik gargara
  • Diş fırçası
  • Diş ipi

Nasıl Hazırlanır?

Karbonatı tuz ile karıştırın ve ardından diş fırçasını ılık suda beklettikten sonra karışıma batırın. Nazikçe dişlerinizi bununla ovun ve birkaç saniye sonra tükürün. Diğer adımda hidrojen peroksidi, ılık su ile karıştırın ve karışımı ağzınızda bir dakika boyunca dolandırın. Daha sonra tükürün ve yarım bardak soğuk su ile durulayın.

Şimdi diş ipi ile dişlerinizdeki sarı tartarı ovun ancak diş ipi diş etlerinize zarar verebileceğinden dikkatli olun. Son olarak ağzınızı antiseptik gargara ile temizleyin. En iyi sonuçlar için süreci iki günde bir kez uygulamanızı öneriyoruz.

Güzel Bir Gülümseme için İpuçları

Dişlerinizi sağlıklı tutmak ve plaklardan korumak için genel olarak çilek, domates ve C vitamini açısından zengin gıdalar tüketebilirsiniz. Bu meyveleri ortadan ikiye bölün ve dişlerinizi bunlar ile ovduktan sonra beş dakika boyunca bekleyin. Bunu limon, portakal, papaya, greyfurt ile de yapabilirsiniz. Bu plakları yumuşatacak ve onları çıkartmanızı kolaylaştıracaktır. Daha sonra karbonat ve ılık su ile ağzınızı yıkayın. Yemeklerinizden önce çedar veya İsveç peyniri tüketmek, diş plağının oluşumunda önemli bir rolü olan asitleri etkisiz hale getirir ve plak birikimini engeller.

Dişlerinizde plak birikimini engellemek için baharatlı yemekler tüketin. Baharatlı yemekler, ağzınızı temizleyecek olan doğal salya üretimini arttırır. Dişlerinizi fırçalamak ve gargara yapmak da oldukça önemlidir. Fırçayı dikey hareketlerle kullanın ve dişleriniz ile diş etiniz arasındaki bölgeyi temizleyi de unutmayın. Gargara kullanmak yerine, yatmadan önce dişlerinizi portakal kabuğu ile ovun ve ağzınızı yıkamayın. Bu, ağzınızdaki bakterileri öldürerek, dişerinizi sağlıklı ve temiz tutmanıza yardımcı olur. Bu yöntemleri günlük hayatınıza dahil edin ve gülümsemeniz harika görünsün!


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git