2 Ay Boyunca Bir Yemek Kaşığı Elma Sirkesi Tüketmenin Faydaları

2 Ay Boyunca Bir Yemek Kaşığı Elma Sirkesi Tüketmenin Faydaları
10 Temmuz 2017 tarihinde eklendi, 1.920 kez okundu.

Elma sirkesi mutfaklarımızda bulunan inanılmaz bir sıvıdır. Genellikle salatalarda kullanılır ancak bu harika sıvının aynı zamanda birçok faydası bulunur. Şeker, inme, kalp hastalıkları gibi birçok hastalığı tedavi edebilir, cildinizin görünümünü iyileştirir ve aynı zamanda zararlı bakterileri yok eder.

Elma sirkesi her ne kadar ilk olarak gıda maddesi olarak bulunmuş olsa bile, uzun zamandır çeşitli hastalıkların tedavisinde kullanılmaktadır. Ancak sarımsak, asetik ve kafeik asit ve aynı zamanda kateçinler ve epikateşinler sayesinde genel sağlığımız için çok daha faydalı olabilmektedir.

Elma Sirkesinin Faydaları

Şeker Hastalığını Tedavi Eder

Elma sirkesi kan şekerinizi düzenler ve şeker hastalığını tedavi eder ve önler.

Kalp Sorunları

Elma sirkesi bedeninizdeki klorojenik asit seviyelerini düşürür, kötü kolesterolü engeller ve bir dizi kalp ve sağlık sorununu önler. Aynı zamanda kademeli olarak kolestrol ve trigliserid düzeylerinizi önemli ölçüde düşürür.

Kilo Vermenizi Hızlandırır

Elma sirkesi, tokluk hissi sağladığından ve daha az yemenize neden olduğundan kilo vermenize de yardımcı olur. Düzenli olarak tüketerek günlük 200-270 kalori yakarsınız ve kısa bir süre içerisinde kilo vermeye başlarsınız.

Grip ve Sinüzit Gibi Enfeksiyonlar için Harikadır

Elma sirkesinde grip ve sinüzit gibi enfeksiyonlara karşı mücadele edebilecek antibakteriyel özellikler bulunmaktadır. Bir bardak suyun içine bir yemek kaşığı kadar ekledikten sonra burun deliklerinize biraz uygulayın ve derin bir nefes alın.

Karaciğer Sorunları

Elma sirkesi karaciğerinize detoks yapar ve bağışıklık sisteminizi güçlendirirken, karaciğerinizin fonksiyonlarını geri kazandırır.

Pamukçuk

Pamukçuk yorgunluğa, hafıza kaybına, depresyona, baş ağrısına ve aynı zamanda şeker aşermesine neden olan yaygın bir enfeksiyondur. Neyse ki, elma sirkesi ile tedavi edilebilinir. Bir bardak suyun içine iki yemek kaşığı kadar ekleyin ve yatmadan ve kahvaltıdan önce bu karışımı tüketin.

Bu faydaların yanı sıra, elma sirkesi aşağıdaki amaçlar için de kullanılabilinmektedir:

Meyveleri ve Sebzeleri Temizler

Elma sirkesi ve su ile meyvelerinizi ve sebzelerinizi yıkayın. Bu sayede yüzeydeki bakterileri öldürürsünüz ve olası sorunları engellersiniz.

Bitki İlacı

İşte, bahçenizdeki yabani otlardan kurtulmanızı sağlayacak harika bir tarif:

  • 30 ml portakallı uçucu yağ
  • 1 yemek kaşığı pekmez
  • 1 yemek kaşığı sıvı sabun
  • 500 ml elma sirkesi

Nasıl Hazırlanır ve Kullanılır?

Tüm malzemeleri bir şişe içinde karıştırın ve ardından karışımı bahçenizdeki yabani otlara püskürterek uygulayın. Bu sayede otlardan kolayca kurtulursunuz.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git