2 Haftada Kolesterol ve Tansiyon Düşürücü Sarımsak Kürü

2 Haftada Kolesterol ve Tansiyon Düşürücü Sarımsak Kürü
14 Haziran 2017 tarihinde eklendi, 1.702 kez okundu.

Yaşlanmak, fazla kilo, stres, durağan bir yaşam tarzı, kötü beslenme, sigara kullanma, tiroit bozuklukları ve genlerimiz yüksek tansiyon için ana etkenlerdir. Hipertansiyon ise doktorların sebebini bulması için oldukça karmaşık bir hastalıktır. Sinsi hastalıklar arasında sınıflandırılır ve genellikle belirli belirtiler göstermeden gelişmeye devam ederler.

Bu yüzden tansiyon testleri oldukça önemlidir. Bu testler, damarda akan kanın kuvvetini ölçer. İlk rakam kalbiniz atarken ki kalbinizde oluşan basınçtır, ikinci rakam ise kalbiniz dinlenirken ki basınçtır. Uzun süre boyunca yüksek tansiyonunuz varsa, damarlarınızdaki kanın direnci artar ve kalbiniz daha zor çalışmaya başlar. Bu kalp yetmezliğine, inmeye ve şunlar gibi diğer hayati tehlikesi olan hastalıklara neden olabilir:

  • Böbrek hastalıkları
  • Bunama
  • Anevrizma
  • Körlük
  • Cinsel sorunlar

Ancak tüm bu sorunlar bazı basit beslenme ve yaşam tarzı değişiklikleri ile giderilebilinir. Doktorlar genellikle, yüksek tansiyonu kontrol etmeye yarayan idrar söktürücü, beta engelleyiciler veya ACE inhibitörleri yazmaktadır. Ancak bunların hepsinin uykusuzluk, kramp, solunum yolu sorunları, baş dönmesi, baş ağrısı, yorgunluk ve depresyon gibi yan etkileri vardır ve bu yüzden doğal çözümleri tercih etmeniz gerekir. Doğal malzemelerle yapılan basit bir içeceği sizlerle paylaşacağız ve herhangi bir yan etki yaşamadan tansiyonunuzu kontrol edebileceksiniz. İşte nasıl hazırlanacağı:

Malzemeler

  • 1 tam sarımsak
  • Yarım litre kırmızı şarap
  • 1 cam şişe

Nasıl Hazırlanır ve Kullanılır?

Sarımsağı iyice doğrayın ve ardından parçaları cam şişeye atın. Sonra kırmızı şarabı dökün ve şişenin ağzını kapatın. 15 gün boyunca güneşli bir yerde bekleyin. Bu süreden sonra içeceği süzün ve sıvıyı yeni bir şişeye aktarıp, muhafaza edin.

Yemeklerden önce günde 3 sefer bu karışımdan bir yemek kaşığı tüketin. Şişeyi bitirdiğinizde yeni bir tane daha hazırlayın ve 15 günlük aradan sonra tüketmeye devam edin. Bu karışım tansiyonunuzu kontrol edecek ve sayısız kalp ve sinir sistemi sorununu engelleyecektir.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git