2 Malzemeli 5 Adet Gözenek Açıcı ve Yüz Temizleyici Tarifi

2 Malzemeli 5 Adet Gözenek Açıcı ve Yüz Temizleyici Tarifi
19 Haziran 2017 tarihinde eklendi, 3.925 kez okundu.

Herkesin büyük gözenekleri vardır. Bu, yağlı cilde sahip olan insanlar için büyük bir sorun değildir. Bu sorun genellikle T bölgesi yağlı olanlar için büyük bir soruna neden olur. Kimi durumlarda bu gözenekler tozu ve kiri yüzümüzde barındıran büyük kraterler gibi olabiliyor ve her birinin birbirinden farklı boyutlara sahip olması da görünümünüzü etkiliyor.

Ne kadar denediğinizin hiçbir önemi yok çünkü bu yakınınızdaki insanlar tarafından kolayca görünen bu gözeneklerin kaybolması için çok çaba harcamanız gerekebiliyor.

Gözeneklerinizi sıkılaştıran tüm kozmetik ürünler etkili olmayıp, gözeneklerinizin giderek daha da genişlemesine neden olabiliyor. Gözenekleriniz her zaman oradadır ancak herkesin gözüne batmalarına da gerek yok. İşte, kocaman olmuş gözeneklerinizi adeta sihirli bir şekilde yok edecek evde hazırlayabileceğiniz doğal bir karışım.

Tek yapmanız birkaç malzeme kullanmak ve koca gözeneklerinizden kurtulmak için bunların yardımını almak.

  1. Limon Suyu ve Yumurta Akı

Bir bardak içerisinde iki yumurta akını birkaç damla limon suyu ile karıştırın. Koyu bir kıvam elde etmeniz gerekiyor ve bu karışımı yüzünüze uygulayacaksınız. Karışım 15-20 dakika kadar yüzünüzde beklemelidir. Son olarak yüzünüzü temizleyin. Bu maske tüm ölü hücrelerden kurtulmanıza yardımcı olmasının yanı sıra, gözeneklerinizin de sıkılaşmasına neden olacaktır.

  1. Limon Suyu ve Domates

İki domatesi alın ve ezerek püre hazırlayın. İçine birkaç damla limon suyu ekledikten sonra koyu bir kıvam elde edene kadar blenderda karıştırın. Karışımı yüzünüze ancak en fazla etkilenen bölgelere uygulayın. Kuruması için 15-20 dakika kadar bekleyin ve sonunda yıkayarak maskeyi çıkartın. Domates ve limondaki asit yüzünüzdeki kiri temizleyecek ve gözeneklerinizi sıkılaştırarak, sağlıklı gözeneklere sahip olmanızı sağlayacaktır.

  1. Salatalık, Gül Suyu ve Limon

Bu, gözeneklerinizi küçültmeye yarayacak etkili bir kombinasyondur. İlk olarak salatalığı soyun. Soyduğunuz salatalıkların kabuklarını, bir çay kaşığı kadar gül suyu ve 3-4 damla limon ile karıştırın. Bu salata kabuklarını daha sonra yüzünüze uygulayın ve 15 dakika boyunca bekletin. Tamamen kurumasını beklemeniz gerekiyor, tamamen kuruduktan sonra yüzünüzü yıkayabilirsiniz. Yüzünüz hiç olmadığı kadar yumuşak olacaktır ve gözenekleriniz de sıkılaşacaktır.

  1. Limon Suyu ve Ananas

2 yemek kaşığı ananas ile birkaç damla limon suyunu karıştırın. Yumuşak bir bez parçası alın ve karışımın içine batırdıktan sonra bezi yüzünüze uygulayın. 10 dakika boyunca yüzünüzde bekledikten sonra yüzünüzü yıkayın. Ananasın içinde birçok enzim vardır ve koca gözenekleri yok etmek için oldukça harika bir çözümdür. Limon suyu ise asiditeyi arttırarak yüzünüze detoks yapacaktır.

  1. Limon Suyu ve Badem

Birkaç badem alın ve tüm gece suda bekletin. Sabah olduğunda, bademleri çekin ve bir macun kıvamı elde edin. Macunun içine bir çay kaşığı kadar limon ekleyin ve iyice karıştırın. Bu karışımı yüzünüze uygulayın ve 20-25 dakika kadar bekledikten sonra yüzünüzü yıkayın ve gözeneklerinizin küçüldüğünü gözlerinizle görün.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git