20 Yaş Genç Görünmenize Yardımcı Olacak Meyve

20 Yaş Genç Görünmenize Yardımcı Olacak Meyve
19 Temmuz 2017 tarihinde eklendi, 807 kez okundu.

Karaciğerinizi doğru bir şekilde tedavi etmezseniz ciddi hastalıklar tüm bedeninizi etkiler.

Karaciğer, K vitaminin de yardımıyla proteinleri üretir. Bu proteinler kan pıhtılaşması açısından oldukça önemlidir. Aynı zamanda eski veya hasar görmüş kan hücrelerini onarmak da karaciğerin görevleri arasındadır.

Şüphesiz ki, bu organ bedendeki metabolik süreçte büyük bir role sahiptir. Karaciğer hücreleri yağları çözer ve bunların enerjiye dönüştürülmesine yardımcı olur.

Aynı zamanda karaciğer kendisini yenileyebilen bir organ olarak bilinir. Karaciğer bedenimizdeki en önemli ve en güçlü organlardan birisidir. Doğru bir şekilde tedavi etmeniz ve onu sağlıklı tutmanız aslında zor değildir.

Eğer uzun süredir bu organınızı önemsemediyseniz, birçok hastalığa yakalanma riskiniz oldukça fazladır. Karaciğer hasarı ise daha ciddi sorunlara neden olabilmektedir.

Karaciğer hasarının en yaygın nedenleri arasında sağlıksız beslenme, aşırı kilolu olma, fazla alkol tüketimi ve bazı ilaçlar bulunmaktadır.

Hint hurması ise Asya ve Afrika başta olmak üzere birçok geleneksel şifa yönteminin bir parçası olmuştur. Genel olarak kalp ve damar sisteminiz ve sindirim sisteminiz ile ilgili sorunlar için etkilidir. Ancak bunların dışında birçok ek faydası da vardır.

Hint hurması neredeyse tüm karaciğer sorunlarına karşı yardımcı olur. Bedeninize detoks yapmasını yanı sıra, karaciğerinizdeki yağdan da kurtulmanıza yardımcı olur.

Sağlığımıza sağladığı faydalar arasında sindirimi geliştirmek, karaciğeri korumak, kolesterolü düşürmek, safra ile ilgili her türlü sorunu tedavi etmek, genel sağlığınızı geliştirmek bulunmaktadır.

Yağlı karaciğer ve sarılık hastalıklarını tedavi eden tarif:

Yapmanız gereken ilk şey iki avuç kadar soyulmuş hint hurmasını blendera koymaktır. Ardından bir litre su ekleyin ve iyice karıştırın. Daha sonra karışımı süzün ve gün içerisinde tüketin.

Eğer hint hurması çayı hazırlamak isterseniz, 25 adet hint hurması yaprağını bir litre suyun içine koyun. Karışımı 15-20 dakika boyunca kaynatmalı ve daha sonra soğutmalısınız.

Her ne kadar çayı şekersiz olarak içmenizi tavsiye etsek bile, dilerseniz biraz bal veya esmer şeker kullanabilirsiniz.

Eğer karaciğeriniz ile ilgili sorunları tedavi etmek ve sağlığınıza katkıda bulunmak isterseniz, sabah ve akşam olmak üzere bu çaydan gün içerisinde iki bardak kadar tüketin.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git