2016 yazının makyaj trendleri

2016 yazının makyaj trendleri
28 Ağustos 2016 tarihinde eklendi, 1.257 kez okundu.

Katılacağınız güzel davetler, özel akşam yemekleri, gündelik hayat, küçük tatil kaçamaklarında kullanabileceğiniz makyajlar sizin için fayda sağlayabilir. 2016 yazına damga vuran makyaj trendleri nelerdir? Ne tür makyajlar yaz için iyi gider?

  • Gözler için mavi far kullanımı bu sene oldukça moda. Gözleri öne çıkaran ve canlı tonları ile tazelik katan mavi rengi isterseniz far olarak isterseniz göz kalemi olarak kullanabilirsiniz. Alternatif ve benzer renkler olarak yeşil, sarı ve turkuaz renklerde modanın gerisinde kalmayacak renkler.
  • Göz makyajının genelinde ise bronz renkler ön planda. Özellikle katılacağınız yaz davetlerinde kahverengi tonları kullanabilirsiniz.  Kahverengi göz makyajı sayesinde gözlerinizin altını aydınlatmanız mümkün. Bu makyajı bir de bronz allık kullanarak tamamlayabilirsiniz.
  • Bu yaz, 90’lı yıllarda moda olan bir makyaj türü yeniden revaçta. O da alt kirpikleri belirginleştirmek. Bu trend size seksi ve dumanlı bakışlar katacaktır. Alt kirpikleri belirginleştirmek ve öne çıkarmak için farlar ve göz kalemlerinden yararlanabilirsiniz.
  • Bir diğer eski zaman trendlerinden olan ve 60’lı yıllarda yaygın olarak kullanılan makyaj modeli ise, asimetrik kâküller ve renksiz dudakları tamamlayan belirgin kaşlar; bu yaz yeniden moda.
  • Pembe tonları yine bu yaz tercih edilecek tonlardan birisi. Gözlerinize, yanaklarınıza ve dudaklarınıza pembe tonlarında makyaj ürünleri almayı unutmayın. Tabi bir de kirpiklerinize!  Farklı olmaktan ve dikkatleri üzerine çekmekten çekinmeyenler tarafından pembe rimeller bu sene oldukça ilgi göreceğe benziyor.
  • Günlük hayatın içinde uzun ve belirgin kirpiklere sahip olmak için artık rahatlıkla özel akşamlarda kullandığınız takma kirpiklerinizi elinizin altında kolay bir yere yerleştirebilirsiniz.
  • Makyajdaki en önemli bölge göz bölgesi olduğundan göz makyajı modanın belirlenmesinde merkezi oluşturuyor. Kendinizi cesur hissettiğiniz anlar için, taşlı farlar, koyu ve mat renkler, abartılı göz kalemleri ve pulları bu yaz kullanmaktan hiç çekinmeyin.
  • Dudaklarınızda ise daha sade seçimler yapabilirsiniz. Açık ve mat renkleri daha çok göreceksiniz. Ancak Uçuk ve parlak renkler de özel anlarınızda yine sizin yanı başınızda olsun. Özellikle transparan biçimde pembe ve ten rengi rujları kullanabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git