21. Yüzyılın Hastalıklarına Meydan Okuyan İki Bitki

21. Yüzyılın Hastalıklarına Meydan Okuyan İki Bitki
11 Temmuz 2017 tarihinde eklendi, 1.648 kez okundu.

Onlarca yıldır moringa ve zencefil çeşitli hastalıkların tedavisi için kullanılmıştır ve her zaman olumlu sonuçlar elde edilmiştir. Son zamanlarda yapılana araştırmalar bu iki bitkiyi doğru oranlarda karıştırmanın çok daha etkili sonuçlar sağladığını ve bu sonuçları da oldukça hızlı bir şekilde elde ettiğimizi ortaya koymuştur.

Moringanın Faydaları

Moringa aynı zamanda hayat ağacı olarak da bilinmektedir ve Hindistan alternatif tıbbının önemli bir parçasıdır. Bu bitki Hindistan, Pakistan ve Afganistan’a özgüdür ancak sahip olduğu özellikleri sayesinde oldukça popüler olmuştur ve artık dünyanın her yerinde yetiştirilmektedir.

Kireçlenmeyi Tedavi Eder

Sahip olduğu iltihaplanma karşıtı maddeler sayesinde iltihaplanmaları tedavi eder. Buna ek olarak magnezyum, demir, bakır, potasyum veya kalsiyum gibi mineralleri de içermektedir. Tüm bunlar, bağışıklık sisteminizi güçlendirerek, sizi gelecekteki hastalıklardan da korur.

Kansere Karşı Koruma Sağlar

Klinik olarak gözlemlenen moringa yapraklarının kanserli hücrelerin çoğalmasını sahip olduğu benzil izotiosiyanat sayesinde engellediği bulunmuştur. Birçok bilimsel araştırma bu kimyasal bileşenin kanser için kemoterapik etkilere sahip olduğunu kanıtlamıştır.

Aynı zamanda kemoterapiye giden insanlara da yardımcı olur çünkü kanser tedavisi sırasında hücreleri güçlendirerek, hastalara tedavi imkanı sunar.

Kolesterolü Düşürür

Hayvanlar üzerinde yapılan araştırmalarda, moringanın kolesterolü düşüren ilaçlardan daha etkili olduğu bulunmuştur.

Zencefilin Faydaları

Zencefil genellikle yemekleri süslemek amacıyla kullanılan bir köktür ancak faydaları sadece bununla sınırlı değildir. Bu güçlü kök aynı zamanda öksürük, soğuk algınlığı, ishal, şeker ve diğer mide sorunları gibi çeşitli hastalıklarla mücadele etmek için kullanılır.

Yapılan araştırmalar zencefilin her şeyden önce şeker hastalığı için oldukça etkili olduğunu göstermiştir çünkü düzenli ve tutarlı olarak kullanımı bu ve diğer hastalıklardan sorumlu olan kan şekerinizi kontrol etmektedir.

Kemoterapi Tedavisi

Kanserli hastalar, tedavi sonrası kusmaları önlemek için zencefil tüketebilir. Ancak zencefili, mideniz boşken tüketmemeniz gerekmektedir.

Zencefil ve Moringa Çayı

Malzemeler

  • 85 gram taze zencefil
  • 10 yeşil moringa yaprağı
  • 1 yemek kaşığı bal (opsiyonel)
  • 4 bardak su

Nasıl Hazırlanır ve Kullanılır?

Zencefil kökünü iyice yıkayın ve dilimleyin. 10 dakika boyunca dilimleri 4 bardak su içinde kaynatın ve ocağı kapattıktan sonra moringa yapraklarını ekleyin. Tencerenin kapağını kapatın ve 5 dakika kadar bekleyin. Karışımı süzün ve içeceğiniz artık hazır! Dilerseniz bir çay kaşığı kadar balı tatlandırmak için ekleyebilirsiniz.

Her gün sabahları ve yatmadan önce birer bardak bu çaydan tüketin.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git