2400 TL İkramiye Geliyor İşte Şartlar

2400 TL İkramiye Geliyor İşte Şartlar
30 Mayıs 2018 tarihinde eklendi, 676 kez okundu.

2 bin 400 lira ikramiye geliyor Peki bundan kimler yararlanacak? Kamu kurumlarında ve belediyelerde çalışan taşeron işçiler kadro mevzusunda muradına ererken, yeni kazanımlar da elde etti. Taşeron işçiler banka promosyonuna kavuşurken, devletekibine geçenlere ikramiye yolu açıldı.

2 BİN 400 LİRA İKRAMİYE ALACAKLAR

Devlet kadrosuna geçen 450 bin işçiye 1 milyar liranın üzerinde ikramiye verilecek. İkramiye işçiden işçiye değişiyor. Kadroya geçen asgari ücretli çalışan yaklaşık 2 bin 400 lira, 2 bin lira maaş alan da 3 bin liraya yakın ikramiye ödemesi alacak. İkramiyenin kamu işçileri gibi 2 taksitte ödenmesi umut ediliyor.

İkramiye heyecanla beklenirken, tüm taşeron işçilere Temmuz’da yüzde 4 zam yapılacak. Hem kamu kurumlarında bununla birlikte belediyelerde vazife yapan taşeron işçilerin maaşına toplu sözleşme kapsamında Temmuz’da yüzde 4 zam yansıtılacak. Taşeron işçilere Ramazan ve Kurban bayramlarından 1 hafta önce 75’er lira bayram harçlığı verilirken, ulusal bayram, genel tatil günlerinde çalıştırılanlara çalıştıkları her bir gün için toplam 3 yevmiye verilecek.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git