30 Dakikada

30 Dakikada
11 Nisan 2017 tarihinde eklendi, 2.061 kez okundu.

Detoks banyoları size kendinizi daha iyi ve sağlıklı hissettiren bakımlardır. Yorgun ayaklarınızın daha iyi görünmesi ve iyi hissetmeniz için şaşırtıcı derecede etkili olduğunu göreceksiniz. Sıcak bir banyo kadar size kendinizi iyi hissettiren bir şey yoktur.

Gündelik hayatın gereksinimleri sizi yorgun düşürebilir. Yatmadan önce ılık bir banyo gibisi yoktur. Tarifler basit doğal ve sağlıklı bir şekilde vücuttan toksinlerin atılmasına yardımcı olur. Gelelim yöntemlerimize

1. Tuz ayak detoks banyosu

Malzemelerimiz 1 kupa epsom tuzu, 1 su bardağı deniz tuzu, 2 fincan kabartma tozu bir miktar elma sirkesi ve herhangi bir bitki yağı. Kaynayan suya ¼ kavanoz epsom tuzunu ve kabartma tozunu ekleyin ve bir kenara koyun. Küveti sıcak suyla doldurun ve bir çay bardağı elma sirkesi ekleyin. İlk karışımımıza bir miktar bitki yağı ekleyin. İlk karışımımızı 30 dakika dinlendirdikten sonra küvetteki suyumuza ekleyin. Bu banyo sonrasında hafif baş dönmesi hissedilebilir o yüzden bu banyoyu dışarı çıkmayacağınız zaman veya yatmadan önce uygulamanız tavsiye edilir. Bu aynı zamanda cilt sorunları ve tahriş için detoks özelliği taşır.

2. Kil detoks banyosu

½ bardak bentonit kili, ½ bardak epsom tuzu, dilediğiniz çeşit bitki yağları. Epsom tuzunu sıcak suda çözün ve yağları ekleyin.
Kil için
1 ) Bir miktar suda tahta veya plastik kaşıkla parçacıklar kalmayana kadar karıştırın ve bunun için asla metal kullanmayın. Karışıma kil karışımını ekleyin ve 20 dakika bekleyin.
Yada
2 ) Biraz su ile kili karıştırın. Maske için küveti su ile doldurun. Kil kurumadan önce vücudunuza maskeyi sürün ve 5 dakika kadar bekleyin. Suya girin ve kuruyan kili ovmak için bez kullanın. Kil ağır metallere bağlanabilir ve epsom tuzu toksinlerin giderilmesine yardımcı olur vücuda magnezyum desteği sağlar.

3. Oksijen detoks banyosu

2 bardak hidrojen peroksit, 1 çorba kaşığı kuru zencefil tozu. Küveti sıcak su ile doldurun, hidrojen peroksit ve kuru zencefil tozunu ekleyin. Bu suda yarım saat bekleyin. Vücutta tıkanan gözenekleri açar ve ağrıları giderir. Ayrıca alerjiler ve tahriş olmuş ciltler içinde etkilidir.

4. Ayak pedi ile detoks

1 çift çorap, 1 adet soğan, yapışkanlı bez, 3 diş sarımsak.. Hazırlanışı: Bir soğanı ve 3 diş sarımsağı küçük parçalar halinde kesin. Bir tencerede 2 bardak su kaynatın. Su kaynadıktan sonra ocaktan alın ve soğumaya bırakın. Su ılındıktan sonra soğan ve sarımsağı ekleyip tekrar kaynatın. Suyu tekrar ılımaya bırakın. Su ayağınızı yakmayacak ısıya ulaştığında karışımı yapışkanlı beze sürün. Yapışkanlı kısmını ıslatmamaya özen gösterin. Yapışkanlı bezi ayak tabanınızın orta kısmına yapıştırın. Ertesi sabah yapışkanlı bezi çıkarttığınızda ki görüntüye şok olacaksınız.

5.Ayaktan iyonik banyo

Bu banyo toksinlerin ayaktan atılması içindir. Sıcak ve tuzlu suda pozitif ve negatif iyonları yapan elektriği kullanırlar. Kimyasal reaksiyon başlatmak için elektrik akımı kullanma metodudur, buna elektroliz denir. Tuzlu suda su moleküllerini enerji iyonuna indirgediği görülür. Sıcak su ayaklardaki gözenekleri açar ve tuz iltihaplanmayı önleyici ve sıkılaştırıcı görevi görür. Böylece iyonlar emilir ve ayaklardan detoks işlemi başlatılır. Su rengi çamurlu hatta koyu bir renk halini alabilir. En az yarım saat boyunca uzan ardından sıcak bir suda ayaklarını beklet. Suyun içine yaklaşık bir çorba kaşığı tuz kat. Bu tuzlu sıcak suda da ayakların yarım saat kalsın.

6.Elma sirkeli bakım

¼ fincan kadar sirkeyi küçük bir leğenin içinde biraz suyla birlikte karıştırın. Su yüksekliği enfeksiyon kapmış alanı tam olarak kaplayacak şekilde olmalıdır. Ayak bu çözeltinin içinde 10 dk kadar bekletilir. Ayak mantarlarına çok iyi gelen bir yöntem.

Lütfen herkesle paylaşalım.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git