60 Saniye İçinde Kalp Krizini Önleyen Yöntem

60 Saniye İçinde Kalp Krizini Önleyen Yöntem
23 Mayıs 2017 tarihinde eklendi, 1.922 kez okundu.

Birçoğumuz sadece 60 saniyede kalp krizini durduran tek bir besin olduğunu bilmiyoruz.

Daha önce hiç arnavut biberini duymuş muydunuz? Bu, en çok kullanılan acı biber türlerinden birisidir. Evinizde her zaman arnavut biberi bulundurmalısınız çünkü bir insanı kalp krizinden kurtarabilirsiniz.

Uzmanlar, bu biberlerin iyileştirici özellikleri karşısında şaşkına dönmüştür ve bu yüzden bu biberlerin sağlığımız üzerindeki muhteşem etkileri çalışılmaya başlanmıştır.

Bitki bilimciler genellikle hastalarını kalp krizinden arnavut biberini kullanarak kurtarmaktadır. Arnavut biberinden yapılmış bir çayı hastalarına verirler ve hastalar bir dakika içerisinde yeniden sağlıklarına kavuşurlar.

En önemli şey ise, arnavut biberinin etkisi kontrollü bir şekilde laboratuvar ortamında kanıtlanmamıştır. Bunun yerine arnavut biberinin harika faydaları doktorların ve bitki bilimcilerin ve onların hastalarının kişisel deneyimlerden ötürü bilinmektedir.

Arnavut Biberi Kullanımı

Arnavut biberi 90.000 skovil birim içermektedir. Bazı diğer yöresel biberler de aynı değere sahiptir. Arnavut biberini sağlıklı ürünler satan dükkanlardan, manavlardan ve marketlerden temin edebilirsiniz.

Eğer biri kalp krizi geçiriyorsa, ona bir bardak suya eklenmiş bir çay kaşığı arnavut biberi verin. Hastanın bunu içmesi için bilincinin yerinde olması gerekmektedir.

Bilinci yerinde olmayan hastalar için birkaç damla arnavut biberi özünü hastanın dilinin altına yerleştirebilirsiniz.

Arnavut biberi, kan akışını ve kalp ritmini uyararak, dolaşımı dengeler. Kanamayı ve gerçekleşen bir kalp krizini durdurabilirler.

Birçok uzman, arnavut biberi terapisi sayesinde hiçbir hastalarını kaybetmediklerini iddia etmektedir.

Arnavut Biberi Karışımını Hazırlamak

Bu karışım, acil durumlar için oldukça mükemmeldir. Arnavut biberi yoğunlukla Güney Amerika ve Hindistan’da yetiştirilmektedir ve biberler arasında en çok bilinen türdür.

Biber, çalımsı bir tropik bitkidir. Yerde yetişen biberler, diğer biber türlerine kıyasla daha fazla kapsaisin içerir. Genelde, en küçük biberler en acı olanlardır. Bu yüzden her zaman küçük biberleri tercih edin.

Gerekli Malzemeler

 • 3 arnavut biberi
 • Arnavut biberi tozu
 • Votka veya %50 oranında alkol
 • Eldiven
 • 1 litrelik cam şişe

Nasıl Hazırlanır?

 1. Koruma amaçlı eldivenleri kullanın.
 2. Şişenin çeyreğini arnavut biberi tozu ile doldurun ve ardından üzerine alkolü ekleyin.
 3. Yoğun bir kıvam elde etmek için taze biberleri blender içinde alkol ile karıştırın. Bu karışım ile şişenin yarı miktarı kadar doldurun.
 4. Kalan son çeyreklik kısmı alkol ile doldurun. Her gün birkaç sefer şişeyi çalkalayın.
 5. Karışımı 14 gün boyunca karanlık bir yerde muhafaza edin ve ardından süzün. Karışımı, koyu renkli bir şişeye aktarın. Eğer daha güçlü bir karışım istiyorsanız, karışımı 3 ay boyunca karanlık bir yerde muhafaza edin ve ardından süzün.
 6. Eğer karışımı kuru ve karanlık bir yerde muhafaza ederseniz, asla bozulmayacaktır.

Kaç Doz Kullanılmalıdır?

Kalp krizi veya inme yaşayan kişiye 10 damla verin. Ardından 5 dakika geçtikten sonra bir başka 10 damla daha verin. Hastanın durumu normale dönene kadar her beş dakikada bir 10 damla vermeye devam edin.

Bilinci yerinde olmayan hastalar için dilin altına 3 damla bırakın ve kalp masajı uygulayın. Hasta bilincini kazanana ve daha iyi hissedene kadar süreci her 5 dakikada bir tekrarlayın.

Arnavut Biberinin Faydaları

 • Bu biberler, birçok diğer küçük rahatsızlığı tedavi etmek için kullanılmaktadır.
 • Mantara karşı etkili olduklarından ötürü sizi birçok mantar ile ilgili rahatsızlıktan korur.
 • Arnavut biberi, gaz sorununuzu rahatlattığı ve mide sularının üretimini teşvik ettiği için sindirim sisteminiz için de faydalıdır.
 • Bu biberler, kansere karşı etkilidir ve özellikle akciğer kanserinden muzdarip veya sigara kullanan hastalar için çok faydalıdır. Arnavut biberindeki kapsaisin, sigara içmeye bağlı olarak ortaya çıkan tümörleri engeller. Aynı etki, karaciğer kanseri olan hastalar için de geçerlidir.
 • Arnavut biberi aynı zamanda eklemlerdeki kireçlenmeler, mide sorunları, diş ağrısı, grip belirtileri, obezite, migren, kızarıklık ve alerjiler için de kullanılmaktadır.

Arnavut Biberindeki Besinler

Arnavut biberleri 26 farklı besin içermektedir. Bu biberler magnezyum, selenyum ve çinko gibi mineraller bakımından zengindir. Aynı zamanda A ve C vitamini de içermektedir.

Arnavut biberleri kalp için oldukça faydalı olan en etkili doğal besinler arasındadır. Eğer kalp sorunları yaşıyorsanız, bu karışımı hazırlayın ve evinizde hazır bulundurun.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git