7 Gün Boyunca Aç Karna Bal ve Sarımsak Yemenin Faydaları

7 Gün Boyunca Aç Karna Bal ve Sarımsak Yemenin Faydaları
4 Ağustos 2017 tarihinde eklendi, 1.162 kez okundu.

Sarımsak tüm dünyadaki mutfaklarda sıkça kullanılan malzemelerden birisidir. Yemeklere lezzet katar ancak tek başına bile çok güçlüdür ve sayısız hastalığı tedavi edebilir.

Sarımsağı çiğ olarak tüketmek, harika ve oldukça güçlü bir ilaç tüketmenize yardımcı olur.

Sarımsak, yüksek tansiyonu ve kolesterolü düşürür, koroner kalp rahatsızlıklarını ve kalp krizini önler. Aynı zamanda damar tıkanıklığının etkilerini de yok eder.

Ateş, ishal, soğuk algınlığı, grip, böcek ısırıkları ve mantar gibi günlük sağlık sorunları yaşıyorsanız, bir baş sarımsak size oldukça yardımcı olabilir.

Dahası, sarımsak damar tıkanıklığı, şeker ve genişleyen prostat gibi rahatsızlıkların belirtilerini hafifletmeye de yardımcı olur.

Sarımsak bağışıklık sisteminizi geliştirir ve bedeninizi toksinlerden arındırır. Soğan ve zencefil ile karıştırıldığında ise, kemoterapiden kalan atıkları bedeninizden atmak için harika bir detoks aracıdır.

Sarımsak Nasıl Kullanılmalıdır?

Sarımsağı kullanmak için en iyi yol, onu çiğ olarak yemektir. İçinde bulunan ve aktif madde olan alisin ısı gördüğünde özelliklerini kaybeder. Sarımsağı ezin veya dilimleyin ve tüketmeden önce 15 dakika kadar bekleyin. Sarımsağı ezdiğinizde, içindeki alisin miktarı daha da artmakta ve daha faydalı olmaktadır.

Çiğ Sarımsak ve Bal

2-3 diş sarımsağı minik dilimlere bölün. Hepsini bir yemek kaşığı kadar bal ile karıştırın. Eğer bu karışımı her gün tüketirseniz, kendinizi daha enerjik ve sağlıklı hissedeceksinizdir.

Sarımsaklı Grip Toniği

Eğer hassas bir cildiniz varsa eldiven takın ve bu toniği yaparken asla gözlerinizi ovalamayın çünkü içindeki bazı doğal yağlar cildinizde tahrişe veya yanma hissine neden olabilir.

Malzemeler

  • Kabaca doğranmış yarım soğan
  • 5 doğranmış sarımsak dişi
  • 2 doğranmış kırmızı biber
  • 1 yemek kaşığı kıyılmış zencefil
  • 1 limonun suyu
  • Ham ve filtrelenmemiş elma sirkesi

Nasıl Hazırlanır ve Kullanılır?

Bir cam kavanoz içine önce doğranmış soğanları koyun. Daha sonra doğranmış sarımsağı ekleyin. Bunlardan sonra sırasıyla kırmızı biber ve geri kalanları ekleyin.

Ardından kıyılmış zencefili ekleyin. Limonu ayrı bir kap içerisinde sıkın, çekirdeklerini ayıkladıktan sonra kalan suyu da karışıma dökün.

En son olarak elma sirkesini ekleyin ve kavanozun üst kısmından bir santim boşluk bırakarak kapağını kapatın ve karanlık bir yerde muhafaza edin.

Artık bu tonik karışımınızı boğaz ağrısı, soğuk algınlığı ve garip için kullanabilirsiniz.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git