7 Gün Boyunca Aç Karna Ilık Zerdeçal Suyu İçmenin Faydaları

7 Gün Boyunca Aç Karna Ilık Zerdeçal Suyu İçmenin Faydaları
5 Ağustos 2017 tarihinde eklendi, 2.332 kez okundu.

Zerdeçal doğanın bize sunduğu mükemmel bir üründür. İltihaplanma karşıtı, antioksidan, yaşlanma karşıtı özelliklerinin yanı sıra sayısız sağlık sorununu da tedavi edebilir. Bir hafta boyunca her sabah bir bardak zerdeçal suyu içmek birçok sağlık sorununuzu hafifletecektir.

Bu içeceği hazırlamak oldukça kolaydır. Sadece bir çay kaşığı kadar toz zerdeçalı, bir bardak ılık suyun içine atıp, karıştırın ve tamamdır!

Bu karışımı taze olacak şekilde bir hafta boyunca her sabah tüketin ve aşağıdaki sorunlarınıza bir çözüm bulmuş olun:

Kireçlenme

2012 yılında yapılan bir araştırmaya göre, zerdeçal eklemlerdeki ağrıların ve şişliklerin tedavisinde kullanılabilecek, doğal ve çok güçlü bir üründür.

Şeker Hastalığı

2009 yılında yapılan bir araştırmaya göre, zerdeçal suyu eğer düzenli olarak tüketilirse bu rahatsızlığı tedavi edebiliyor. Yapılan araştırmanın sonuçları ise çok ünlü bazı bilim dergilerinde yayınlanmıştır.

İltihaplanma

Kronik iltihaplanma birçok hastalığında ön ayağı olarak bilinmektedir. Ancak bu baharatın güçlü iltihaplanma karşıtı özellikleri, belirli iltihaplanma karşıtı ilaçlara kıyasla çok daha başarılı sonuçlar vermektedir.

Sindirim

Düzenli olarak zerdeçal tüketmek sindirim sisteminizi hızlandırır ve ilgili sindirim sıvılarının üretimini teşvik eder.

Bu hastalıkların yanı sıra, zerdeçal aşağıdaki durumlar için de size yardımcı olabilir:

Kalp ve Damar Sistemi Sağlığı

Zerdeçalın aktif maddesi olan kürkümin damarlarınızda biriken plakları ve aynı zamanda kan pıhtılarını temizler. 2011 yılında yapılan bir diğer araştırmaya göre zerdeçal verilen erkek farelerin kalp hastalıklara karşı olan dirençleri önemli ölçüde artmıştır.

Beyin Sağlığı

Özellikle son 10 yıl içerisinde demans veya Alzheimer gibi beyin hastalıkları giderek daha sık rastlanır duruma gelmiştir. Bilim adamları kürküminin beyindeki hormonları etkilediğini ve bunun sonucunda çoğu bilişsel rahatsızlığı geri döndürerek, yaşlanmaya bağlı beyin fonksiyonlarındaki kayıpları minimuma indirdiğini bulmuştur.

Karaciğer Koruması

Karaciğeriniz için de faydalıdır çünkü organınızı toksik hasarlardan korur ve hasarlı hücrelerin yenilenmesini sağlar. Aynı zamanda safra üretimini, safra kesesinin işlevini arttırır ve tıkalı hepatik kanalların miktarını azaltır.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git