Bu 8 İlaç Türü Böbreklerinize Büyük Zararlar Veriyor

Bu 8 İlaç Türü Böbreklerinize Büyük Zararlar Veriyor
17 Temmuz 2017 tarihinde eklendi, 1.093 kez okundu.

Birçok insan sağlık sorunlarını doğal yöntemler ile tedavi etmenin çok daha iyi olduğunu biliyor ancak yine de çok sayıda insan doktorlara başvurmakta ve hastalıkları için reçeteli ilaçlara bağımlı bir hale gelmektedir. Çoğumuz, küçük bir ağrı hissetsek bile hemen bir hap yutuyoruz ancak bu alışkanlık oldukça tehlikeli ve böbreklerinizde telafisi olamayacak hasarlara neden olmaktadır. Tedavisi kolay olmayan bir çok hastalığa veya kronik rahatsızlığa neden olabilmektedirler.

elbette doktorlar ilaçları hastalıkları tedavi etmek için yazmaktadır ancak bu ilaçların çoğu böbreklerinizi olumsuz yönde etkilemekte ve tedavisi mümkün olmayan hasarlara neden olmaktadır. Bu yüzden, ilaçlar kadar etkili olabilen, doğal çözümleri tercih etmeniz çok önemlidir.

Belirli ilaçlar böbreklerinize saldırdığında, toksik atıkları bedeninizden atmak oldukça karmaşık bir hal alacaktır. Zaman içerisinde bu toksinler bedeninizde birikecek ve sağlığınız için ciddi sorunlara neden olacaktır. Bu gibi durumlarda size doğru tedaviyi uygulayacak bir uzman ile görüşmeniz önem kazanır. Aynı zamanda aldığınız ilaç türlerini analiz etmeniz ve bu ilaç için daha iyi ve daha az agresif olan bir seçeneğin olup, olmadığını da bilmeniz önemlidir.

İşte böbrekleriniz için çok zararlı olan 10 ilaç:

Antiviraller: indinavir, acyclovir, tenofovir.

İltihaplanma Karşıtı İlaçlar: infliximab, coloquina, hydroxychloroquine.

Yüksek Tansiyon İlaçları: captopril.

Analjezikler: Aspirin ve ibuprofen gibi acetaminophen ve NSAIDler.

Antibiyotikler: ciprofloxacin, sulfonamides, methicillin, vancomycin.

Antikonvulsanlar: trimethadione, phenytoin.

Unutmayın ki sağlığınız en değerli varlığınızdır ve bu ilaçların sağlığınız üzerinde olumsuz etkileri vardır. Eğer herhangi bir hastalığa yakalandığınızdan şüpheleniyorsanız, her zaman bir doktora veya uzmana görününüz.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git