Açıcı Kullanmadan Giysilerinizi Bembeyaz Yapmanıza Yardımcı Olacak Hileler

Açıcı Kullanmadan Giysilerinizi Bembeyaz Yapmanıza Yardımcı Olacak Hileler
24 Temmuz 2017 tarihinde eklendi, 1.538 kez okundu.

Giysilerinizi birkaç ay boyunca giydikten sonra onların beyaz ve parlak olmalarını sağlamak oldukça zordur.

Diğer giysiler ile temas, ter ve yağlar nedeniyle giysilerinz kolayca lekelenebilir. Bu yüzden giysilerinizin ilk günkü beyazlığını korumak neredeyse imkansızdır.

Beyaz giysilerinizi olduğu şekilde korumak için genellikle pahalı ürünler satın alırız. Bu ürünler ağırlıklı olarak beyazlatıcı içerir ve giysilerinizi her zamankinden daha beyaz yapar.

Bu kimyasallar kıyafetlerinizin gerçekten beyaz ve temiz olduğu izlenimini yaratır ve kıyafetlerinizin ultraviyole ışık altında parlamasına neden olur. Ancak bu ürünlerde bulunan bol miktardaki benzene adındaki bir bileşen gerçekten de çok tehlikeli bir maddedir.

İnsanlar bu madde ile yıkanmış kıyafetler giydiklerinde, bu kimyasallar alerjik reaksiyonlara neden olabilmektedir.

Gün ışına maruz kaldıklarında, bu optik beyazlaştırıcılar tahrişe ve kızarıklara neden olurlar.

Zararlı ve kimyasal içeren temizleyiciler kullanmadan önce daha güvenli yöntemleri seçmenizi tavsiye ediyoruz. Bunun için birkaç yöntemi aşağıda sizlerle paylaştık:

Karbonat

Bir bardak karbonat ve 4 litre su ile hazırlayacağınız bu karışım içine beyaz giysilerinizi yatırın ve kısa süre içerisinde tamamı beyaz ve tertemiz olsun. Giysilerinizi bu şekilde yıkayarak her türlü katkı ürününden de kaçınmış olursunuz.

Aspirin

Aspirin kullanarak beyaz giysilerinizin üzerinde oluşmuş sarı lekelerden kolayca kurtulabilirsiniz. Giysilerinizin üzerinde renk bırakmalarını engellemek için renkli haplardan her zaman kaçının. İşlem için şunları yapmanız gerekiyor: 5 beyaz aspirini alın ve su içinde çözdükten sonra, giysilerinizi bu suya batırın. Son olarak çamaşırlarınızı çamaşır makinesine yerleştirin ve normal yıkama ile yıkayın.

Limon Suyu

  1. Yöntem

Çamaşırlarınız, çamaşır makinesinde durulama aşamasındayken, bir bardak limon suyu ekleyin.

  1. Yöntem

Çamaşırlarınızı içinde kaynar su olan bir leğene yatırın. Leğenin içine biraz limon suyu dökün ve çamaşırlarınız tüm gece bu karışım içinde beklesin. Sabah olduğunda çamaşırlarınızı alın ve çamaşır makinesinde yıkayın.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git