Ailem

Ailem
22 Şubat 2017 tarihinde eklendi, 1.023 kez okundu.

Benim sorunum ailem… Ben, annesi ve babası ayrı yaşayan bir genç kızım.

Her ikisinin de hayatında başka birileri var. Yani annem başka bir erkekle, babamsa başka bir kadınla yaşıyor… Bu yüzden iki arada bir derede kalmaktan bıktım.

Her ikisine gittiğimde de mutsuz oluyorum. O yabancılara karşı nasıl davranmam gerektiğini bile bilmiyorum. Ve çok acı çekiyorum.

Keşke kendimi iyi bir şekilde motive edebilsem… Bazen daha dayanıklıyım, “olur böyle şeyler, bir tek benim başıma gelmedi ki bu” diyorum. Ama bazen de yine dayanamayıp, olumsuz bir havaya giriyorum, karamsarlık başlıyor. Özellikle de onların boşanmamalarından rahatsızım. Ne yapmam gerektiğini söyleyin lütfen…

Ne kadar zor koşullardır bunlar, hiç bilmez miyim? Ben de boşanmış bir ailenin kızıydım. Neyse ki, iki arada kalmadım senin gibi.

Babam beni görmek bile istemediği için, yalnızca anneciğimin yanında yaşadım. Annem bana çok düşkündü. Ama yine de çok zordu babasızlık. Hele annem ikinci bir evlilik yaptıktan, bir süre sonra da yeniden boşanmak zorunda kaldıktan sonra…

Ben hissettiklerimi anneme hiçbir zaman belli etmek istemedim. Onu üzmemek için.

Şimdi sana, bu durumun seni erken yaşta olgunlaştıracağını, ileride kendi evliliğin açısından olumlu bir etki yapacağını, evlilik ve çocuk konularına bakış açını değiştirebileceğini söyleyebilirim. Yapacağın en önemli şey, bu iki tarafa gidip gelmelerin içinde, asla sorun yaratmamak olmalı.

Anneni de, babanı da huzursuz etmemeye, onların birlikte oldukları kişileri düşman gibi görmemeye özen göstermelisin. Sen ciddi ve ağırbaşlı davrandıkça, tavır almadıkça, onlar da sana daha bir sıcak yaklaşacaklardır.

Boşanıp boşanmamak onların sorunu… Belki hoş değil ama sonuçta bu onların hayatı, sen karışmamalısın…

Geçinemeyip ayrılmaları, suçlu olduklarını da göstermez. Bu nedenle bilinçaltındaki suçlama eğilimini sil, at. Eğitimine önem ver, bir an önce bir meslek edin, kendi yaşamını çiz. Sorunlarını gözünde büyütme. Hem sen her analı babalı yaşayan hayata her zaman pozitif bakabiliyor mu sanıyorsun?


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git