Akciğer Ka-nserinin En Sinsi 9 Belirtisi

Akciğer Ka-nserinin En Sinsi 9 Belirtisi
9 Kasım 2018 tarihinde eklendi, 369 kez okundu.

Dünyada ve ülkemizde hızla yaygınlaşan akciğer k-anseri erkeklerde prostat, kadınlarda ise meme k-anserinden sonra en sık görülen ikinci kanser türü olarak tanımlanıyor. En korkutucu kanser türleri arasında ilk sıralarda yer alan bu k-anserin en sinsi 9 belirtisini Doç. Dr. Serkan Keskin açıkladı..

Hem erkeklerde hem de kadınlarda en sık ölüm nedeni olan akciğer k-anseri sinsi bir şekilde ilerleyerek çoğu zaman hiçbir belirti vermemektedir. Birçok kişi akciğer k-anseri olduğunu, başka bir hastalık sebebiyle akciğer röntgeni çektirdiğinde öğrenmektedir. Bu belirtilere özellikle dikkat edilmelidir.

Sürekli nefes darlığı ve hırıltılı solunum Geçmeyen ve giderek artan öksürük, k-anlı balgam İştah kaybı ve kilo kaybı Göğüs, sırt, omuz, kürek kemiği, kol ve bacak ağrısı Ses kısıklığı Yutma güçlüğü Göz kapağında düşme Tekrarlayan enfeksiyonlar Parmaklarda çomaklaşma İçme suları bile Genetik faktörler, asbest, radon gazı, hava kirliliği, içme sularında bulunan yüksek düzeydeki arsenik madde nedeniyle risk altında bulunan kişiler ise hayat şartlarını düzelterek bu riski en aza indirebilir.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git