Alüminyum Folyonun Sağlığımız için İnanılmaz Faydaları

Alüminyum Folyonun Sağlığımız için İnanılmaz Faydaları
18 Haziran 2017 tarihinde eklendi, 2.619 kez okundu.

Hepimizin mutfaklarındaki dolapların birinde bir alüminyum folyosu bulunur. Sürekli olarak bu folyoları farklı amaçlar ile kullanırın ancak çoğu insan bu alüminyum folyolarının insan vücudu için de kullanılabileceğini bilmez. Folyo, sağlığımız için sayısız fayda sağlar ve bu inanılmaz malzeme kolayca ve etkili bir şekilde soğuk algınlığına karşı mücadele eder ve uykusuzluk sorununuzu giderir.

Geçmişte alüminyum folyolar yorgunluğu hafifletmek için kullanılıyordu. Birkaç saatliğine 2-4 parça alüminyum folyoyu buzluğa yerleştirin ve ardından bunları yüzünüze uygulayın ve kaslarının gevşeyene kadar çıkartmayın. Folyoyu çıkardıktan sonra bir enerji hissetmeli ve yeniden güçlendiğinizi fark etmelisiniz.

Alüminyum folyo aynı zamanda eklemlerdeki ağrıları hafifletmek ve gut, kireçlenme ve siyatik gibi iltihaplı hastalıkları tedavi etmek için kullanılmaktadır. Bunların çoğundan kurtulmak için ağrılı bölgeyi alüminyum folyo ile sarın ve tüm gece kalacak şekilde bir bandaj ile folyoyu da sarın. Süreci 10-12 gün boyunca tekrarlayın ve ardından 2 haftalık bir ara verin. Bu süre zarfında ağrıdan kurtulmanız gerekiyor. Yine de ısrarcı iseniz, süreci tüm ağrılarınızdan kurtulana kadar tekrarlayabilirsiniz.

Folyo aynı zamanda yanık ciltleri rahatlatan maddeler içerdiğinden yanıklar için de oldukça faydalıdır. Yanan bölgeyi soğuk su ile yıkayın ve ardından yumuşak bir kumaş parçası ile üzerini örttükten sonra, yanık merhemini uygulayın ve üzerini de gazlı bez ile kapatın. Daha sonra bölgeyi alüminyum folyo ile sarın ve bir bandaj ile sabitleyin. Ağrının geçtiğini hissedene kadar uygulamaya devam edin.

Uzmanlara göre alüminyum folyo hayali ağrıları da tedavi edebilir. Hayali ağrılar bir ampütasyondan ötürü oluşur ve oldukça can sıkıcıdır. Neyse ki, ilgili bölgenin bir alüminyum folyo ile sarılması, ağrının oldukça hızlı bir şekilde geçmesine yardımcı olacaktır.

Soğuk algınlığından kurtulmak için ayağınızı 5-7 adet alüminyum folyo ile sarın ve çıkarmadan önce birkaç saat boyunca orada kalsınlar. Ardından iki saatliğine folyoyu çıkartın ve süreci daha sonra tekrarlayın. Bu tedavi yöntemini 7 gün boyunca uygularsanız, en inatçı soğuk algınlığınızdan bile kolayca kurtulabilirsiniz.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git