Alzheimer Hastalığını Tedavi Eden Muhteşem Karışım

Alzheimer Hastalığını Tedavi Eden Muhteşem Karışım
7 Temmuz 2017 tarihinde eklendi, 1.053 kez okundu.

Bilim kadınlarından biri kocasının Alzheimer hastalığını, ona günde iki yemek kaşığı hindistan cevizi yağı vererek tedavi etmeyi başarabilmiştir. Sadece iki ay içerisinde bilim kadının kocasının hastalığı önemli ölçüde iyileşme sağlamıştır ve adam daha iyi bir hayat yaşamaya başlamıştır.

Alzheimer hastalığı, Dr. Alois Alzheimer tarafından bir hastasının olağan dışı zihinsel bir rahatsızlığı sonucu keşfedilen beyin ile ilgili bir rahatsızlıktır. Kadın öldükten sonra kadının bedeninde araştırma yapan doktor beyin dokusundaki değişiklikleri fark etmiş ve kadının yaşadığı sorunları da bu lezyonlara bağlamıştır (beklenmedik davranışlar, hafıza kaybı ve dil sorunları). Beyindeki kümelenmeler ve lifler üzerinde araştırma yaptıktan sonra Dr. Alois Alzheimer hastalığa neden olanların kesinlikle bunlar olduğu kararına varmış ve hastalığı kendi ismi ile adlandırmıştır.

Her ne kadar yapılan yeni araştırmalar Alzheimer hastalığını kalp krizi ve kanserden sonra en ölümcül 3. hastalık olarak ilan etse bile Alzheimer dünyadaki ölüm nedenleri arasında 6. sırada yer almaktadır. Alzheimer, hafıza kaybı ve akıl yürütme bozukluğu ile karakterize edilen demansın başlıca nedenidir.

Hindistan Cevizi Yağı Araştırması

2004 yılında yapılan bir araştırmaya göre hindistan cevizi yağı hafızayı ve birçok bilişsel fonksiyonu güçlendirir. Araştırma 20 Alzheimer hastasını incelemiştir ve hastalar plasebo veya hindistan cevizi yağı alanlar olmak üzere iki gruba ayrılmıştır. Hindistan cevizi yağı grubundaki insanlarda önemli bir keton olan hidroksibutirat beta (OHB) seviyeleri daha fazlaydı. Tüm hastalar kan testine girmeden önce aç bırakıldılar. Daha sonra kendilerine 40 ml hindistan cevizi yağı veya plasebo verilmiş ve tekrar aç bırakılmışlardır. Nihai sonuçlar hindistan cevizi yağının Alzheimer hastalığı için kesinlikle etkili olduğunu göstermiştir. Ancak sonuçların kesinliği için daha fazla araştırma yapılması da gerekmektedir.

Uzmanlara göre sağlıklı yağların tüketiminden kaçınmak ve çok fazla karbonhidrat tüketmek, Alzheimer hastalığının ana nedenleri arasındadır. Tüm uzmanlar hindistan cevizi yağının karaciğerdeki glikojeni arttırdığı ve bedendeki fazla yağı erittiği konusunda hem fikirdir ve bu sayede beyin sağlığınız açısından faydalıdır ve kilo vermenize yardımcı olur.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git