Amcama

Amcama
12 Nisan 2017 tarihinde eklendi, 2.568 kez okundu.

Ben ailemle Almanya’da yaşıyorum. Ailenin en küçük kızıyım.

Evimizde her gün bir tartışma yaşıyoruz. Aileme bir türlü kendimi ifade edemiyorum. Ne zaman konuşmaya başlasam, konu bambaşka bir yere çekiliyor.

Geçenlerde ablam evden kaçtı internetten tanıştığı biriyle.

Babam yıkıldı. Yine de gitti geri getirdi ablamı.

Şimdi bu olayı tekrar yaşamamak için onun üstüne titriyorlar.

İki de ağabeyim var. Biri çok vurdumduymaz, diğeri ise her şeyin en iyisini yapmak zorunda sanki, adeta bizim kahramanımız!

Ben, herkes iyi olsun diye çırpınan biriyim. Bu yaşıma kadar hiç kendimi düşünmedim. Ama artık ben de biraz ilgi istiyorum. Derdimi paylaşacak birilerini arıyorum.

Derdim ise tek taraflı aşk ablacığım. Ama bunu hiç kimseye anlatamıyorum. Nasıl anlatayım ki, aşık olduğum kişi benim amcam!

Şimdi bana kızacaksınız ama kalp söz dinlemiyor işte. Ona sadece yeğeni olarak bakmaya zorluyorum kendimi, olmuyor…

Amca demek, baba yarısı demek. Hiç insan baba yarısına aşık olur mu? Bence sen ailende esen fırtınalar yüzünden sağlıklı düşünemiyorsun. Dengen bozulmuş.

Kendine bir sığınak arıyorsun. Belki babana sığınmak istemişsin ama onun yerine amcanı sığınak seçmişsin. Ona karşı duygularının aşk olması mümkün mü? Ailen ya da amcan bunu duysalardı, eminim yüreklerine inerdi.

Şimdi hemen kendini toparla. “Yürek söz dinlemiyor”, “Vazgeçemiyorum”, bunlar hep boş sözler kızım. İnsan istedi mi her şeyi başarır. Hem böyle mantıksız, ahlak sınırlarını aşan bir duyguyu hemen silip atman çok daha kolay.

Evden çık biraz, kendine arkadaşlar edin. Bakarsın aklı başında biriyle ilişki yaşamaya başlamışsın, bu saçmalığı da unutmuşsun gitmiş…


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git