Annem Babamı

Annem Babamı
30 Nisan 2017 tarihinde eklendi, 3.041 kez okundu.

Ben 18 yaşında bir gencim. Sorunum şu; annemin babamı aldattığını düşünüyorum…

Annem bir sene önce bilgisayara merak sardı. Kendine Facebook’ta hesap açtı, ilkokul arkadaşlarıyla görüşmeye başladı.

Bu durum ilk başlarda hoşuma gitti. Sevindim eski arkadaşlarıyla görüşmesine. Fakat sonra sabahın köründen gece yarısına kadar bilgisayarın başından kalkmaz oldu. Artık ne evle, ne benimle ne de babamla ilgileniyordu.

Okuldan eve geldiğimde kendi yemeğimi kendim hazırlar, kendi ütümü kendim yapar, derslerimin yoğun olmasına aldırmadan evin temizliğini bile ben yapmak zorunda kalırdım.

Normalde anneme yardımcı olurum ve bundan sıkıntı duymam, fakat onun bilgisayara bu denli kendini kaptırmış olması benim psikolojimi bozmaya başladı.

Yaz gelince yazlığa gittik. Oradaki evimizde internet olmadığı için elinde bilgisayarıyla sabahtan akşama internet olan yerlerde gezmeye başladı.

Bu yüzden çoğu kez beni arkadaşlarıma karşı küçük düşürdü.

Geçen Kurban Bayramı’nda bana “Bir arkadaşımın arkadaşının yazlık evi var, gel orada güzel bir tatil yapalım ama babana arkadaşımın evi olduğunu söyleyeceğiz, sakın sen de çaktırma” diyerek beni kandırdı. Hatta babamın şüphelenmemesi için teyzemi bile devreye soktu.

Oraya gittiğimizde bizi tanımadığım bir adam karşıladı. Annemle önceden tanışıyor gibiydiler. Daha o zaman kötü bir şeyler hissetmeye başladım.

Eve geldikten sonra o adamla eve bir şeyler almak için alışverişe çıktılar ve çok geç geldiler.

Ben bu durumdan şüphelenmeye başladım. O günden sonra annem gizli telefon konuşmaları da yapmaya başladı.

Geçen gün bilgisayarının başında değildi, Facebook sayfası da açıktı.

Dayanamayıp mesaj kutusuna baktım ve o adamla samimi bir şekilde mesajlaştıklarını gördüm.

Tamamen yıkıldım, şimdi ne yapacağımı bilmiyorum. Kimseye de bir şey söyleyemiyorum.

Annenin bu adamla bir arkadaşlık kurması söz konusuysa, bu duruma sen araştırıp soruşturmadan müdahale etmemelisin. Bu tamamen annenle baban arasında bir konu.

Annen eğer pek çok internet meraklısı gibi bu adamla sadece internetten görüşüyorsa, bunda mutlaka bir anlam aramamak gerekir.

Yıllanan evliliklerde kadın da, erkek de, zaman zaman ailelerine yerleşen monotonluk, karşılıklı ilgisizlik, soğukluk nedeniyle dertleşip içlerini açabilecekleri bir arkadaşa ihtiyaç duyabiliyorlar.
İnternetten buldukları bir arkadaş, her ne kadar çok da güvenilir olmasa da, bu işe yarıyor bazen.

Yazlığa gittiğinizde, yanınızda sanırım teyzen de varmış, hatta belki annenin arkadaşı da oradaymış. Annen o adamla baş başa kalmamış orada. Ama elbette insanı huzursuz eden, kolay kolay kabul edilemeyecek bir durum bu.

Sen akıllı bir insansın. Annenle baş başa oturup, ondan bu duruma açıklık getirmesini isteyebilirsin. Bu senin en doğal hakkın.

Hatta gerçekten bir ihanet söz konusu ise annenin boşanması çok isabetli olacaktır. Bunu ona hatırlatabilirsin.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git