Annemin

Annemin
8 Nisan 2017 tarihinde eklendi, 2.748 kez okundu.

Babam öleli yaklaşık beş yıl oldu ve annemin şu an bir ilişkisi var. Annemin ilişkisinin olmasını bir anlamda normal buluyorum. Ama bu ilişkinin seviyesi de önemli. Yaşadıklarının seviyesini elbette ki bilemem ama adamı anneme uygun bulmuyorum.

Hele bir de annemin o adamla yattığını düşününce psikolojim bozuluyor, geceleri uyuyamıyorum, okulda dikkatim dağılıyor. Bazen annemin o adama yazdığı mesajları okuyorum. Okudukça kendimi kaybediyorum. Bir de bütün bunlar yemezmiş gibi, adam anneme benim hakkımda hiç olmayacak yorumlar yapıyor.

Annem de ona inanıyor, beni eziyor. Adamla tanışmıyoruz ama annem bizi (beni ve kardeşimi) ona uzaktan göstermiş. Ondan da annemden de nefret ediyorum, kalacak bir yerim olsa bir an bile durmam.

Annen beraber olduğu o adamı kendine uygun görmüş, yapabileceğin bir şey yok. Ama dikkatini çekerim, tutup o adamı eve getirmiyor. Sizinle tanıştırmıyor. Size karşı bu konuda son derece saygılı davranıyor. Bu çok önemli.

Annenin mesajlarını okuman ise çok yanlış, bu onun özeli… Annen belki başınızda babanız olmadığı için onun yorumlarına önem veriyordur. Bir kız çocuğunu babasız büyütmek çok zordur, biliyorsun. Ancak böyle saçmalayıp, annenden nefret ettiğini düşünmektense, bu konuyu karşılıklı oturup konuşun.

Annene saygısızca yaklaşma. Bu adamın düşüncelerine uyup sana haksızlık yapmaması gerektiğini ona hatırlat. Kendini ya da anneni üzecek bir davranışın olamayacağını, söyle ona. Yoksa annen, elbette sizi düşünüyor, bu yüzden titizleniyordur.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git