Annesinin Bakıcısından Kıllandı Görüntüleri İzleyince Şoke Oldu

Annesinin Bakıcısından Kıllandı Görüntüleri İzleyince Şoke Oldu
28 Haziran 2018 tarihinde eklendi, 1.324 kez okundu.

Anneannem huzurevine yerleştirildiğinde henüz çocuktum. Üstelik hastaydı ve sayılı günleri kalmıştı. Anneannemi her zaman çok sevdim. Annem veya babam onu uyandırmadığında hemen yanına yatar ve onu uyandırırdım. Bana her zamanaslında uyumuyor olduğunu söylerdi. Muhtemelen beni üzmek istemezdi. Onun ne kadar anlayışlı olduğunu bilirdim. Ailemizin yaşlı bireylerini asla göz ardı etmemeliyiz. Az sonra okuyacaklarınız ve izleyeceklerinizden ders almalısınız.

Anneannem huzurevine taşındığında, eskiden kendi başına yapabildiği şeyler için şimdi başkalarından yardım alması hiç hoşuna gitmiyordu. Bazı şeyleri kendi başına yapamadığından dolayı utanıyordu. Bez kullanmak da onu utandıran gerçeklerden biriydi. Daha önce huzurevindeki acımasız bakıcıya dair bir haber yapmıştık. Ancak bu seferki daha da kötü. Camille, Alzheimer hastası annesi Helen için kılı kırk yararak harika bir huzurevi buldu. En azından o öyle zannediyordu. Camille bir süre sonra huzurevinin hizmetlerinden kuşku etmeye başladı. Annesinin gözünde de morluklar vardı. Hemen odasına gizli kamera yerleştirdi. Camille daha sonra acımasız gerçeği öğrendi. Gizli kamera yerleştirmiş olsa da kuşkularının yersiz olmasını diliyordu. Gizli kamera görüntülerini izledikten sonra huzurevi bakıcısının annesine nasıl davrandığını gördü.Görüntülerin bir karesinde bakıcılardan biri kadının koktuğunu belirtecek türden hareketler yapıyor. Bir diğer karede de iki çalışan kadının odasına yakınlaşmaya başlıyor ve kadın bundan rahatsız oluyor.

Bu karede diğer huzurevi sakinlerinin Helen’in odasına izinsiz olarak girdikleri ve eşyalarını çaldıkları görülüyor. Öte yandan üzerinde insan dışkısı bulunan el bezleri kadının suratına atılmış. Muhtemelen diğer birçok huzurevi sakini de benzer türden muamelelere maruz kalıyor.

Camille, gizli kamera görüntülerini huzurevi müdürü Alan Cavell’a gösterdi ve müdür de işletmelerindeki boşluğu farkettiğini itiraf etti. Ayrıca, benzer türden bir muamelenin bir daha asla tekrarlanmayacağını ve işletmelerini daha iyi yöneteceğini söyledi. Yaşlılara kötü davranan bütün çalışanlar işten kovuldu. Camille, annesini huzurevinden aldıktan sonra eski çalışanlardan biri huzurevinde tekrardan işe başladı. Bundan haberdar olan yetkililer önce işe geri alınan kişiyi işten çıkardılar daha sonra da huzurevi müdürünün işine son verdiler.

Yedi çocuk annesi Helen, geçen sene eylül ayında hayatını kaybetti. Kendisi II. Dünya Savaşı sırasında hemşirelik yapmıştı ve Naziler’den kaçarak Kanada’ya sığınmıştı. Hayatında büyük başarıları olan bir kadındı. İşte huzurevi bakıcılarının insanı dehşete düşüren görüntüleri…


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git