Askerdeyken

Askerdeyken
30 Nisan 2017 tarihinde eklendi, 1.769 kez okundu.

Ben yurtdışında yaşayan bir genç kızım. Sevgilim askerden dönmesine yedi ay kala benden ayrılmak istedi.

Eski sevgilimle o askere gitmeden tanışmıştık sonra benim yurtdışına geri dönmem gerekti. Tam 7 ay çıktık. O askerde bense yurtdışındaydık. 3-5 ay her şey iyi gitti, ya da bana öyle geldi.
Askerden dönmesine tam yedi ay kalmıştı ki, birden bana “ne istediğini bilmediğini, evlenmeyi düşünmediğini ve askerde psikolojisinin bozulduğunu” söyledi.

Bir an “peki ayrılalım” dedim hiç düşünmeden o da “tamam” dedi… Benim de o aralar ailemle problemlerim vardı. Ona da anlatmıştım belki de ailemle aramda sorun olmasın, diye ayrılmak istedi. Ama aslında ailem benim erken evlenmemi istemiyordu.

Pek bilemiyorum ama beni asıl üzen askerden dönmesine bir hafta kala yeni arkadaş olduğum, onun da tanıdığı bir kızın söyledikleri. Bu kız “O beni seviyor, biz dört sene önce tanışmıştık. Ondan sonra da hep peşimden koştu durdu. Ben ona hiç o gözle bakmadım, yüz vermedim ama o beni seviyor” dedi…

Benim çıktığım genç adamla o kızın anlattığı kişi o kadar farklıydı ki sanki o bana bir serseriyi anlatıyordu. Üçten fazla sevgilisi olduğunu söylemiş kıza. Bense adam gibi adam olarak görmüştüm onu. Tanıdığım genç çok düzgün biriydi. İkisinin arasında sanki dağlar kadar fark vardı. Askerdeyken söz vermiştim, bekleyeceğim diye ayrılsak da, askerliği bitinceye kadar bekledim…

İşte sen de, hemen bütün genç kızların yaptığı hataya düşmüşsün kızım, o genç askere gitmeden önce ne kadar süreyle bir araya gelmişsiniz de, onu iyi tanıdığını sanmışsın.

Birkaç ay içinde onun adam gibi adam olduğuna nasıl karar verdin? Belki de o genç kız, onun gerçek yüzünü anlatmış sana zaten eğer düzgün biri olsaydı, sana böyle birdenbire “evlenemeyeceğini, yapamayacağını” söyler miydi? Maksadı zaten senin onu bırakmanı sağlamakmış bana kalırsa.

“Tam yedi ay çıktık” diyorsun, bu nasıl çıkmaksa; biriniz askerde, biriniz yurtdışında arada bir telefonlaşmak, birkaç mesaj, birkaç mektup… Hepsi bu değil mi? Aman kızım, bırak bu hayal dünyasını…


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git