Askere Gidince

Askere Gidince
28 Nisan 2017 tarihinde eklendi, 1.540 kez okundu.

Ben 21 yaşında bir genç kızım. 10 aydır bir gençle birlikteyim. Erkek arkadaşım, ilişkimizin başlarında bana çok düşkündü. Benimle görüşmeden, sesimi duymadan yapamıyordu.

Kendisi şu anda askerliğini yapıyor ve askere gittiğinden beri bana karşı soğuk. Eskisi gibi sevgi dolu değil. Sanki orada beni unuttu…

Belki de ben yanlış düşünüyorum ama o eski sevdiğim değil.

Ben aramazsam, beni aramıyor. Aradığım zaman da eskisi gibi sıcak davranmıyor.

Gitmeden önce evliliği düşünüyor, hayaller kuruyorduk. Şimdi bu konuda tek kelime ettiği yok.

Ne mektup yazıyor ne de telefon ediyor. Ne dersiniz, benden uzaklaşmış olabilir mi?

Çevremdekiler askere giden erkeğin sevgisinin bittiğini, hatta gönüllerinin bir başkasına kaydığını söylüyor. Ben inanmak istemiyorum ama yine de bu tutumu karşısında çok endişeleniyorum.

Bence sen biraz hayal dünyasında yaşıyor gibisin kızım.

Bu genç adam askerlik yapıyor, tatile çıkmış değil. Çok ciddi bir görev yapıyor ve tabii ki orada, senin yanında olduğu gibi rahat hareket edemiyor.

Seni araması pek de kolay olmayabilir. Sen aradığında ise sana duygularını açıklayacak bir ortam bulamıyordur belki. Yanında arkadaşları, kumandanı, çekineceği birileri varsa, elbette senin yanında olduğu gibi sevecen davranamayacaktır.

Mektup yazmaya gelince… Bazı kişiler mektup yazmaktan hiç hoşlanmazlar. Hele şimdiki gençler, duygularını kolay kolay kaleme alamıyorlar. Yazmak onlara çok zor geliyor. Ya da mesaj atar gibi kısa, duygusuz, özet birkaç sözcükle yetiniyorlar.

Asıl sen onun sevgine, şefkatine, sıcaklığına ihtiyacı olabileceğini hiç aklına getirmiyor musun?

Düşün ki, o ailesinden, sevdiklerinden, sıcak yuvasından uzakta, disiplinli ve zor bir görev yapıyor. Elbette senin sevgine, yakınlığına ihtiyacı var.

Bir gencin askerlik görevi sırasında ne kadar sorunlu, ne kadar hassas ve ne kadar ilgiye muhtaç olduğunu bilemezsin.

Onu sorgulamak yerine, ona en sevecen duygularınla sevimli, hoş mektuplar yaz. Özlemini, sevgini dile getir. Sitem edeceğine ona destek olmaya çalış.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git