Aspirinin Daha Önce Hiç Duymadığınız 5 Kullanım Alanı

Aspirinin Daha Önce Hiç Duymadığınız 5 Kullanım Alanı
21 Ağustos 2017 tarihinde eklendi, 2.815 kez okundu.

Beşinci yüzyıldan beri salisilik asit ağrının azaltılması, iltihaplanmaların hafifletilmesi ve aynı zamanda kalp hastalıklarının tedavisinde ve kan pıhtılarının engellemesinde kullanılmaktadır. Bugün bu madde aspirinin ana maddesi olmuştur. Ancak bu hapların kesinlikle daha önce hiç duymadığınız bazı diğer kullanıl alanları da vardır.

Aspirinin 5 Farklı Kullanım Alanı

  1. Böcek Isırıkları ve Sokmaları için Faydalıdır

Böcek ısırıklarının ve sokmalarının neden olduğu iltihaplanmayı ve kaşıntıyı hafifletmek için bu hapları ilgili bölgenin üzerine ovarak uygulayın. Eğer arı sokmalarına karşın alerjiniz varsa, doktorunuz ile iletişime geçmeyi asla ihmal etmeyin.

  1. Sivilceleri Kurutur

Başta ergenlik dönemi olmak üzere insanlar sıklıkla sivilceler ile başa çıkmaya çalışır ancak aspirin kullanarak bu sorunu kökünden kurutabilirsiniz. İlk olarak bir aspirini ezin ve biraz su ile biraz nemlendirin. Daha sonra elde edeceğini koyu macun kıvamındaki karışımı ilgili bölgeye uygulayın ve birkaç dakika kadar bekleyin. Son olarak su ve sabun yardımıyla bölgeyi temizleyin. Kırmızılık hafifleyecek ve sivilce kademeli olarak yok olacaktır.

  1. Cildinizi Yenileyebilir

Aspirinin içindeki salisilik asit kızarıklık, şişme ve akne tedavisinde kullanıldığı gibi aynı zamanda ciltteki ölü hücreleri ve fazla yağları da ciltten atar. İlk olarak beş aspirini ezin ve ardından bunu bir çay kaşığı bal ve çeyrek bardak su ile karıştırın. Karışımınız hazır olduğunda, karışımı cilde uygulayın ve 10 dakika kadar bekleyin. Son olarak ılık su ile bölgeyi temizleyin. Bu maskeyi sıklıkla kullanmak cilt sorunlarınıza iyi gelecek ve cildinizi yenileyecektir.

  1. Kepeği Tedavi Eder

2 aspirini ezin ve ince bir toz elde edin. Ardından bu tozu kullandığınız şampuana ekleyin ve birkaç dakika bekledikten sonra her zaman olduğu gibi saçlarınızı yıkayabilirsiniz. Bu kombinasyon etkili bir şekilde kepeği tedavi edecek ve önleyecektir.

  1. Saç Renginizi Geri Kazandırır

Eğer saçlarınızı açık renkli bir renkteyse, klorlu su saçlarınıza büyük zarar verebilir. Ancak saçlarınızın parlaklığını ve hacmini 6-8 aspirini bir bardak su içerisinde çözüp, ardından bu karışımı saçlarınıza uygulayarak geri kazanabilirsiniz. Karışımın işe yaraması için saçınıza uyguladıktan sonra 10-15 dakika kadar beklemelisiniz.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git