Ayaklarınıza Değmeye Çalışarak Kalp Sorunlarınızı Öğrenmek Mümkün

Ayaklarınıza Değmeye Çalışarak Kalp Sorunlarınızı Öğrenmek Mümkün
21 Haziran 2017 tarihinde eklendi, 2.045 kez okundu.

Eğer kalbinizin durumu hakkında endişeleriniz varsa ve her şeyin yolunda olup, olmadığını öğrenmek istiyorsanız o zaman bu yöntemi kesinlikle denemelisiniz. Bir grup araştırmacı tarafından bulunan bu yöntem oldukça basit ve kolay, bu sayede evinizde bile deneyebilirsiniz. Tek yapmanız gereken parmaklarınızla ayaklarınıza değmektir ve eğer bunu yapabiliyorsanız iyi bir durumdasınız ve kalbiniz de hala sağlıklıdır.

Kalp ve dolaşım fizyoloji üzerinde yapılan son araştırma, bu yöntemin gerçekten de işe yaradığını doğrulamıştır.

İşte bu yöntemi şu şekilde uygulayabilirsiniz:

İlk olarak ayaklarınızı öne uzatacak ve ayak parmaklarınız yukarı bakacak şekilde yere oturun.ardından uzanın ve ellerinizle ayak parmaklarınızın uçlarına dokunun. Eğer ayağınıza dokunabilecek kadar esnekseniz, bu, kalbinizin sağlıklı olduğu ve genel sağlığınızın da iyi olduğu anlamına gelmektedir.

Bu araştırma Amerika’da 20 ila 83 yaş arasındaki 526 katılımcının katılımı ile gerçekleştirilmiştir. Bu yöntemi denerlerken, deneklerin kan basıncı ölçülmüş ve damar ve kalp aktiviteleri yakından gözlemlenmiştir.

Çalışmanın sonunda araştırmacılar damar esnekliği ve beden arasında, özellikle 40 yaş üstü bireylerde bir bağ bulmuşlardır ve kalp sorunu olan bireylerin ayak parmaklarına değemediklerini de onaylamışlardır.

Bu yüzden kalp sağlığınızın ne durumda olduğunu öğrenmek istiyorsanız o zaman tek yapmanız gereken bu yöntemi denemek. Eğer oturur haldeyken bile ayak parmaklarınıza değebiliyorsanız, kalbiniz sağlıklıdır. Ancak eğer bunu başaramıyorsanız, bu durumda bir an önce doktorunuza görünmenizi tavsiye ederiz.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git