Baba Nasihatı

Baba Nasihatı
29 Kasım 2016 tarihinde eklendi, 7.781 kez okundu.

Genç adam görücü usulüyle tanışmış ve düğün hazırlıkları başlamıştı. Genç adam evlilik ve kadınlar konusunda hiç bir bilgiye sahip değildi. Düğün hazırlıkları hızla devam ederken evlilik konusunda oğlunu bilgilendirmek isteyen baba oğlunu yanına çağırdı ve evliliğin ilk başına ipi eline alması gerektiği nasihatında bulundu. “Oğlum karın seni sevdiği kadar senden korkmalı” tarzında öğütler yağdırdı. Düğün yapıldı. Genç adamın kulaklarında babasının öğütleri çınlıyor genç adam dişini göstermek için fırsat kolluyordu.

Nihayet beklediği fırsat bir sabah kahvaltıda karşısına çıktı. Karısı sofraya tuz koymayı unutmuştu. Adam sinirli bir tavırla “Hatun masada tuz neden yok?” dedi. Karısı “Kalk al gel” dedi. Bunu fırsat bilen adam karısını korkutmak amacıyla “Heeeyt” diye bağırarak tokat atmak amacıyla elini havaya kaldırdığında kadın kocasının elinden tuttuğu gibi tek hamlede yere yapıştırdı. Genç adam ne olduğunu anlayamamıştı. Sırt üstü yerde şaşkın bir şekilde yatarken karısı siyah kuşak karete şampiyonu olduğunu söyleyince genç adam babasının verdiği taktiğin işe yaramayacağını o an anladı.

Günler sonra babası verdiği öğütlerin işe yarayıp yaramadığını sordu. Genç adam “Benim hatun karete şampiyonu çıktı baba” dedi. Babası gülerek “Sen sert kayaya çarpmışsın oğlum geçmiş olsun bundan sonra karının sözünden dışarı çıkma” dedi.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git