Bacaklarınız ve Görünen Bölgelerinizdeki Cildinizin Rengini Nasıl Açarsınız?

Bacaklarınız ve Görünen Bölgelerinizdeki Cildinizin Rengini Nasıl Açarsınız?
4 Ağustos 2017 tarihinde eklendi, 1.056 kez okundu.

Cilt sertleşmesi, şeker hastalığı olan insanlarda sıklıkla görünen bir cilt rahatsızlığıdır ve genellikle hormonal dengesizlikler, genetik etkenler ve tümörler nedeniyle kaynaklanır. Bu rahatsızlık sonucunda, kasıklarınızın ve bacaklarınızın arasındaki cildiniz koyulaşmaya başlar ve her ne kadar zararsız gibi de görünse, ciddi sorunlara neden olabilir.

Cilt Sertleşmesinin Belirtileri

Bu rahatsızlıklık genellikle kasık bölgesini etkiler ancak diğer bölgelerde de görünmesi mümkündür. Rahatsızlığın en yaygın belirtileri arasında kaşınma, tahriş, renk kaybı ve yoğunlaşan cilt bulunur. Eğer bu belirtilerden herhangi birini yaşıyorsanız, doktorunuzu ziyaret etmeniz gerekmektedir.

Neyse ki, bu hastalığı aşağıdaki doğal çözümler ile tedavi edebilirsiniz:

Limon

Limon, cildiniz de dahil olmak üzere harika bir renk açıcıdır. Koyulaşan bölgeye biraz limon suyu uygulayın ve yıkamadan önce 20 dakika kadar bekleyin.

Aloe Vera

Aloe vera cildinizin rengini açar ve kızarıkları giderir. Aynı zamanda sahip olduğu kanser karşıtı özellikleri sayesinde cilt hücrelerinizi korur ve yenilenmelerini sağlar. Etkilenen bölgeye taze aloe vera jeli uygulayın ve 20 dakika kadar bekleyin. Ardından su ile yıkayın. En iyi sonuçlar için süreci her gün tekrarlayın.

Karbonat

Karbonat cildinizi temizler ve sahip olduğu özellikler sayesinde koyu lekelerden kurtulmanıza yardımcı olur. 1 birim karbonatı, 3 birim su ile karıştırın ve karışımı koyulaşan bölgeye uygulayıp, kurumaya bırakın. Sonunda bol su ile yıkayın ve en iyi sonuçlar için süreci haftada iki sefer tekrarlayın.

Salatalık

Salatalık güçlü bir renk açıcıdır ve en iyi sonuçları limon suyu ile karıştırıldığında verir. Bu güçlü kombinasyon cildinizin rengini açacak ve olası tahrişleri engelleyecektir. Biraz salatalık ve limon suyunu karıştırın ve ardından biraz da zerdeçal ekledikten sonra karışımı ilgili bölgeye uygulayın. Bir diğer seçenek ise salatalığı dilimleyin ve dilimleri ilgili bölgeye uygulayın. Hangi yöntemi seçerseniz, seçin, en iyi sonuçlar için karışımı her gün uygulamaya tekrar ediniz.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git