Bağırsaklarınız, Gözleriniz ve Karaciğer Yağlarınız için Harika Karışım

Bağırsaklarınız, Gözleriniz ve Karaciğer Yağlarınız için Harika Karışım
4 Ağustos 2017 tarihinde eklendi, 896 kez okundu.

Günümüzde neredeyse herkes doktora gitmekten nefret ediyor. Doktora gitmek artık pahalı bir iş olduğu gibi aynı zamanda vaktinizi de harcar ve genellikle pek işe yaramaz. Yapılan araştırmalar sizinle paylaşacağımız karışımı tüketirseniz, bir daha asla doktora gitmenize gerek kalmadığını ortaya koymuştur.

Bu karışımın içinde pancar bulunuyor. Pancar kökünün, kalbe, kemiklere ve tüm bedeninize iyi geldiği bilinmektedir. Pancar kökünün bir diğer harika faydası ise, kan basıncınızı azaltıyor olmasıdır. İçinde nitrat ve nitrik oksit adı verilen bir gaz barındırır. Bu bileşenler damarların genişlemesine ve kan basıncının düşürülmesine yardımcı olur. Araştırmalar, 500 gramlık pancar kökünün bir insanın kan basıncını sadece 6 saatte düşürebildiğini göstermiştir.

Pancar kökü aynı zamanda kötü kolesterolü de düşürür. Yüksek besin değerine sahip çözünebilir liflere, flavonoidlere ve betasiyanine sahiptir. Bu bileşenler kötü kolesterol oksiditasyonunu ve damar duvarlarında plak birikimini engeller. Tüm bunlar da kalp hastalıkları, kalp krizi ve inme riskinizi azaltır. Günde bir pancar kökü tüketmek, inme riskinizi sıfırlayacaktır.

Tüm bunlara ek olarak, pancar kökü aynı zamanda kemik erimesini de engeller. Pancar kökünün içinde silika olarak bilinen bir mineral bulunur. Bu, bedenin kalsiyum emilimini arttırır. Kalsiyum ise kemik ve diş sağlığını geliştirir. Bu yüzden günde bir bardak pancar kökü suyu tüketmek, kemik erimesinin belirtilerini azaltır. Aynı zamanda kırılgan kemikleri güçlendirdiği ve belirtileri hafiflettiği gibi önlediği de bilinmektedir.

Pancar kökü mineral ve vitamin açısından oldukça zengin bir kaynaktır. Sağlıklı bir beden ve organ sistemi için ihtiyacımız olan tüm önemli besinlerin neredeyse tamamına sahiptir. Birçok hastalığın tedavisinde kullanılmaktadır ve birçok hastalığı da engeller. Günde bir bardak pancar kökü suyu içmek, eklemlerinizin hareketliliğini arttırır. Eğer tedavi ettiği belirtilerin hiçbirine sahip değilseniz bile, sizin daha iyi hissetmenize yardımcı olacaktır. Pancar kökünü günlük beslenmenize dahil etmeyi unutmayın, kesinlikle buna değecektir.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git