Bağırsaklarınızı ve Bedeninizi Toksinlerden Arındıran Gizli Karışım

Bağırsaklarınızı ve Bedeninizi Toksinlerden Arındıran Gizli Karışım
16 Ağustos 2017 tarihinde eklendi, 835 kez okundu.

Günümüzde birçok insan basur, çölyak hastalığı, anal fissür, kronik kabızlık, ülseratif kolit ve divertikülit gibi sindirim sorunları yaşamaktadır.

Kalın bağırsağımız, bedenimizdeki atıkları atmaktan sorumlu olan oldukça önemli bir organımızdır ve bu yüzden bu organımızın işleyişinin kusursuz olması gerekir.

Tüm bunlardan dolayı, bu organımızı düzenli aralıklarla temizlemek, sindirime yardımcı olur, ağrıyı ve rahatsızlıkları hafifletir. Tüm bu faydalardan, bugün sizlerle paylaşacağımız ev yapımı bağırsak temizleyici bir karışım ile yararlanabilir ve bedeninize detoks yapabilirsiniz.

Ancak uygulama süresince evden çıkmamaya dikkat etmeniz gerekmektedir. Bu karışımın içinde sadece doğal ürünler bulunur ve kabızlığı giderdiği gibi bedeninizde birikmiş olan toksinleri ve atıkları da dışarı çıkartır.

Bu karışımın içinde zencefil, tuz, limon ve elma bulunuyor. Bu malzemelerin tamamı besleyici değeri yüksek olan ve genel sağlığınızı destekleyen besinlerdir.

Yapılan araştırmalar, günlük olarak elma tüketmenin sağlığımıza büyük bir katkısı olduğunu göstermiştir. Öte yandan, limon ise detoks süreci için çok önemlidir ve güçlü bir antioksidan olan C vitamini açısından çok zengin bir kaynaktır.

Deniz tuzu sindirime yardımcı olur ve atık ve toksinlerin tüm bedeniniz boyunca dolaşmasını kolaylaştırırken, zencefil ise şişme sorununuzu tedavi eder ve bağırsak fonksiyonlarını destekler.

İşte, bu karışımı nasıl hazırlayabileceğiniz:

Malzemeler

  • Yarım bardak saf elma suyu
  • 2 yemek kaşığı taze sıkılmış limon suyu
  • 1 çay kaşığı zencefil tozu
  • Yarım çay kaşığı deniz tuzu
  • Yarım bardak filtrelenmiş, ılık su

Nasıl Hazırlanır?

Yarım bardak suyunuzu bir tencereye alın ve ısıtmaya başlatın. Kaynamaya başlamadan önce suyu ocaktan alın ve içine deniz tuzunu ekledikten sonra karıştırın ve limon suyu, zencefil tozu ve elma suyunu karışıma dahil edin. Daha sonra iyice karıştırın. Hazırladıktan hemen sonra içeceğinizden ötürü suyun çok kaynar olmamasına dikkat edin.

Nasıl Kullanılır?

  • Sabahları uyanır, uyanmaz, aç karna bu karışımdan tüketin.
  • Öğle yemeğinden önce bir bardak daha tüketin.
  • Akşamüstü 6-7 arasında, akşam yemeğinden önce bir bardak daha tüketin.

Günlük tüketebileceğiniz azami miktar 8 bardaktır ve bu karışımın herhangi bir yan etkisi bulunmamaktadır.

Ancak eğer hamileyseniz, şeker hastasıysanız veya herhangi bir alerjiniz varsa ya bu karışımı asla denemeyin ya da denemeden önce mutlaka doktorunuza danışın.

Bu karışımı hazırladığınız günde tüketmelisiniz. Karışımı bir gün uyguladıktan sonra bir hafta ara verin. Sonuçları çok hızlı bir şekilde elde edecek ve bedeninizi toksinlerden arındırdığınız gibi sindiriminizi de önemli ölçüde geliştireceksinizdir.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git