Bakımlı Olmanın Püf Noktaları

Bakımlı Olmanın Püf Noktaları
15 Nisan 2017 tarihinde eklendi, 1.092 kez okundu.

Kadınların bakımlarını yaparken bazı püf noktalarına dikkat etmeleri gerekmektedir. Aksi bir durumda tam anlamı ile bakımlı görünmeleri mümkün değildir. Bir kadın makyajından saçına, giysisinden cildine dek tepeden tırnağa şık ve bakımlı görünmelidir. Bakımlı bir kadından bahsedebilmek ancak bu şekilde mümkündür.

Saç bakımınıza özen gösterin

İlk olarak kuşkusuz ki bir kadının görünümünün en önemli noktası saçlarıdır. Dağınız, kirli ya da bakımsız saçlar bir kadının güzelliğini gölgeleyen unsurların başında gelir. Cilt her ne kadar bakımlı olursa olsun ya da giysi seçimi ne denli doğru olursa olsun şayet saçlar ile tamamlanmıyorsa büyük bir eksiklik söz konusu demektir. Bu nedenle saçlarınızın mümkün olduğunca parlak ve sağlıklı görünmesine dikkat etmelisiniz. Ayrıca, kendinize yakışmayan saç renk ve modellerinden de kaçınmanız gerekir.

Cilt bakımı

Saçlarınızın bakımına gösterdiğiniz bakımı kuşkusuz ki cilt bakımınıza göstermeniz de şarttır. Çünkü cilt yazın sıcak havadan kışın ise soğuk havadan etkilenerek, kurur ve çatlar. Bu nedenle ekstra bir bakım yapılması gereklidir. Çatlak ve kuru bir cilt ile bakımlı görünme ihtimaliniz neredeyse olanaksızdır. Özellikle de hemen her gün cildinizi düzenli şekilde nemlendirmeye özen göstermeniz gerekir. Bunun yanı sıra ise doğal maske ve peeling bakımı da uygulayabilir ve bu sayede cildinizin çok daha güçlü ve sağlıklı görünmesini sağlayabilirsiniz.

Bakımınızı makyaj ile taçlandırın

Bakımlı bir kadının en göz alıcı işaretlerinden bir tanesi de uyguladığı makyajdır. Makyaj yaparken kendiniz için en uygun olan ürün ve tonları tespit ederek kullanmanız gerekir. Aksi bir durumda yapacağınız makyaj sizi bakımlı değil çok daha itici gösterir. Yüz şekliniz ile uyumlu bir makyaj yapmanız ve cilt tonunuza uygun renkler tercih etmeniz çok daha hoş ve bakımlı görünmenizi sağlayacaktır. Unutmayın, makyajınızı rastgele değil güzelliğinizi daha da ön plana çıkarmak adına yapmanız gerekir. Ayrıca kaşlarınızı da yüz şeklinize uygun olacak şekilde alın. Çok ince kaş sizin daha yaşlı bir görünüm kazanmanıza neden olur. Bu sebeple de kaşlarınızı mümkün oldukça kalın olarak almaya çalışın ve çıkan kaşlarınızı da düzenli şekilde temizleyerek yüzünüzün temiz ve bakımlı olmasını sağlayın.

Bakımlı görünmenin en önemli etkenlerinden biri kıyafet seçimi

Kuşkusuz ki kadınların makyajlarını tamamlayan en önemli etkenlerden bir tanesi kıyafet seçimidir. Kendinize uygun olan renkleri belirlemeli ve doğru parçalar ile doğru kombinler yapmalısınız. Yalnızca beğendiğiniz için bir giysiyi alıp üzerinize geçirmeyin. Çünkü beğendiğiniz o giysi aslında sizin vücut tipinize uygun olmayabilir. Giysi seçiminde en önemli nokta kendinize yakışanı bularak tercih etmenizdir. Seçtiğiniz giysiler ile uygulayacağınız makyajınızın da uyum halinde olmasına dikkat edin.

Bakımlı bir kadın denildiğinde akla ilk gelen şeylerden bir tanesi de kuşkusuz ki hoş kokusudur. Güzel koku bakımlı olmanın olmazsa olmaz şartlarından biridir ve bu nedenle bakımlı bir kadın her daim güzel kokmaya özen göstermelidir. Bunun için teniniz ile uyacak ve uzun süre kalıcılığa sahip bir parfüm seçerek kullanabilirsiniz.

Bir kadının bakımlı olarak adlandırılabilmesi için dikkat edilen bir diğer nokta ise el ve ayaklarıdır. Güzel ve bakımlı olabilmek için el ve ayak bakımlarınızı da düzenli şekilde yapmanız gerekir. Bunun için düzenli şekilde nemlendirici ürünler kullanabilirsiniz. Bu sayede ellerinizde ve ayaklarınızda kuruma ve çatlaklıkların oluşmasını önleyebilirsiniz. Tırnaklarınızın bakımlı ve temiz olması da görünümünüzde büyük öneme sahiptir. Bu nedenle düzenli olarak manikür ve pedikür yapmayı kesinlikle ihmal etmeyin. Ayrıca teninize uyacak oje renkleri ile el ve ayak tırnaklarınızı süsleyebilirsiniz.

Bakımlı kadın olmanın küçük ama önemli püf noktaları;

Saçlarınız elektrikleniyorsa elleriniz için tercih ettiğiniz nemlendiricinizden biraz sürerek elektriklenen ve uçuşan saçlarınızı kolaylıkla yatıştırabilirsiniz.

Saçlarınızın cansız görünümünden şikayet ediyor ve daha hacimli bir görünüm elde etmek istiyorsanız bebek pudrası kullanabilirsiniz. Kullanacağınız pudra saçınızda bulunan fazla yağları alarak saç tellerinizin çok daha kalın görünmesini sağlar. Şayet saçlarınızda grileşme olduğunu fark ederseniz kullandığınız pudranın bir kısmını yıkayabilirsiniz.

Şayet kullandığınız rimel istediğiniz görünümü sağlamıyorsa rimeli asla kirpik uçlarınıza uygulamamaya özen gösterin. Uçlar yerine kirpiklerinizin diplerine derinlemesine uygulayacağınız rimel tam olarak istediğiniz görünümü elde etmenize fazlası ile yardımcı olacaktır.

 


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git