Bamya Suyu Şeker Hastalığına Karşı

Bamya Suyu Şeker Hastalığına Karşı
25 Mayıs 2018 tarihinde eklendi, 521 kez okundu.

Şekerinizi kontrol altına almak için doğal besinlerden faydalabilirsiniz, sağlıklı beslenme ve düzenli hareket, şeker hastalığından kurtulmanıza veya hastalığın daha hafif seyretmesine yardımcı olabilir. Sağlıklı beslenme birçok hastalığın en önemli tedavilerindendir.

Mutlaka denemenizi tavsiye ederiz…

Obeziteden tutun da, kolesterolü dengelenmeye, kanserin önlenmesine kadar pek çok faydası olan bamyanın, yüksek şekeri düşürülmeye de yardımcı olduğunu biliyor muydunuz..? Sofralarımızda sıklıkla bulunan ancak çok farklı faydası bulunan bamyanın yararlarını sizin için araştırdık. İşte bamyanın bilinmeyen 8 faydası…

Çözünür ve çözünmez lifler barındırır. Çözünebilir lif metabolik toksinleri giderir. Böylece kalp rahatsızlığı riskini düşürür ve sindirim sistemi ile zararlı toksinlerin dışarı atılmasına yardımcı olur.

Ülseri engellemede önemli rolü bulunan bamya, sindirim sisteminde bulunan asidi sıfırlar. Retinayı korur ve kataraktını engellemede büyük fayda sağlar. Stres ve depresyonu azaltırken, mide ve bağırsakların düzenli çalışmasına yardımcı olarak sinir sistemini korur. İçinde bulunan C vitamini, güçlü bir bağışıklık sistemine sahip olmak için önemli bir besindir.

K vitamini kuvvetli kemikler inşa etmek ve kemik yapısını korumak için önemlidir. Kan pıhtılaşma proteinlerinin üretimi için önemli bir etkendir. Demir, kalsiyum, manganez ve magnezyum gibi mineraller barındırır.

Zayıflamak isteyenler için bamya iyi bir tercihtir. Bamya, içeriğinde bulunan yüksek lif miktarı sayesinde tokluk hissi verir, idrar söktürücüdür ve kabızlığa faydalıdır.

Bamya diyabet tedavisi için faydalıdır. Bamya suyu kan şekeri düzeylerini azaltmaya yardımcı olur. Yani, diyabet kontrolü için düzenli olarak bamya suyu içmek gerek. Dilimler halinde doğradığınız 2-3 adet bamyayı bir bardak suyun içerisine koyun.

Bardağın ağzını sıkıca kapatın ve oda sıcaklığında bir gece bekletin.. Kahvaltıdan önce bamyaları çıkararak suyunu tüketin. İki hafta tekrarladığınız taktirde şeker seviyenizin düştüğünü göreceksiniz…


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git