Bamya Yedikten Sonra İşte Bedeninizde Olanlar

Bamya Yedikten Sonra İşte Bedeninizde Olanlar
14 Ağustos 2017 tarihinde eklendi, 2.446 kez okundu.

Bamya, bazı bölgelerde kadın parmağı olarak da bilinen ve sağlığımız için birçok fayda sunan bir bitkidir. Eğer bedeninizi bir düzene sokmak istiyorsanız, bu durumda bu sebze size oldukça yardımcı olacaktır.

Eğer bamyanın tadını seviyorsanız, o zaman onları yememek için bir bahaneniz yok. Ancak eğer tadını sevmiyorsanız, o zaman hemen aşağıda paylaştığımız, bamya yediğinizde bedeninizde olanları okuduğunuzda, yemeyi tercih etmeye başlayacaksınızdır.

Saç Telleri

Bamya bol miktarda lif içermektedir ve bunlarda bedeninizdeki emilimi arttırmaya yarar. Bamya etkili bir şekilde her türlü zehri sindirim sisteminizden atar.

Şeker Hastalığı

Glikoz seviyelerini azalttığı kanıtlanmıştır. Bedeninizde emilen şeker miktarını kontrol ederek, glikoz seviyelerini de dengeleyecektir.

Gebelik

Bamyanın içinde bolca folat bulunur ve bu madde, fetüsün gelişimi için oldukça önemlidir. Dahası, doğal olmayan doğum döngülerini ve fetüste olası bir zararı engellemeye yardımcı olur.

Kemikler

Bamya kemiklerinizi güçlendirebilir ve ayrıca sahip olduğu bol miktardaki K vitamini ve folat sayesinde kemik yoğunluğunuzu arttırarak, kemik erimesini engeller.

Astım

Bamyanın içinde kanser önleyici maddeler, C vitamini ve bazı diğer rahatlatıcı maddeler bulunmaktadır. Araştırmalar, bamyanın astım ve astım ataklarını hafiflettiğini kanıtlamıştır.

Solunum Sorunları

Bamyanın çiçeklerini veya yapraklarını zatürre, bronşit, soğuk algınlığı ve gribi tedavi etmek için kullanabilirsiniz.

Tıkanıklıklar

Bamyanın içinde bulunan lifler bedende yeterli miktarda su tutulmasını sağlar, sindirim organlarını yağlar ve katı cisimlerin bedenden kolayca atılmasını sağlar. Tüm tıkanıklıkları kolaylıkla açmaya yardımcı olur.

Güneş Çarpması

Eğer güneş çarpmasının yan etkilerini hissediyorsanız, bamya tüketin. Bu sayede bedeniniz rahatlayacak ve sıcaktan dolayı artık yorgun hissetmeyeceksinizdir.

Bağırsak Hastalıkları

Bamyada bulunan lifler bağırsak hastalıkları riskinizi oldukça düşürmektedir. Dahası, bağırsaklarınızı temizleyecek ve serbest radikaller ile savaşarak birçok türdeki kanseri engellemeye yardımcı olacaktır.

Kilo

Bamyanın hiç kalorisi yoktur ve içindeki bol miktardaki lif sizi her zaman tok tutacaktır. Buna ek olarak bamya oldukça besleyici bir besindir.

Kolesterol

Sahip olduğu çözülebilir bir lif olan pektin sayesinde kolesterol seviyelerinizi düşürecektir. Pektin kötü kolesterol seviyesini düşürmeye ve kemik erimesini engellemeye yardımcı olan bir maddedir.

Cilt Temizliği

Harici olarak uyguladığınızda cildinizi temizler ve dokularınızı onarır. Dahası, bamya sivilcelerin çıkmasını, cildiniz üzerinde renk kaybını, sedef ve diğer birçok cilt hastalığını engelleyecektir.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git