Bana İnat

Bana İnat
21 Nisan 2017 tarihinde eklendi, 4.140 kez okundu.

Dört senedir evliyiz. Eşim maddi konuda bana hiç destek olmuyor. Üstelik şimdi de bana inat olsun diye kumar oynadığını söylüyor.

28 yaşındayım ve Almanya’da yaşıyorum. 4 sene önce Türkiye’de tanıştığım eşimle severek evlendik. Şimdi birlikte Almanya’da yaşıyoruz.

Evliliğim başından beri iyi gitmedi. Ben çalışıyordum ve yeri geldiğinde evime ve eşimin ihtiyaçlarına yetişemediğim oluyordu; ondan hiç destek görmüyordum. Onunla bu konuda çok kez konuşmaya çalıştım ama bana hiçbir şekilde yardım edemeyeceğini söylüyordu. Bu sorunu kapatıp içime attım.

Bunlar yetmezmiş gibi eşim kumar oynamaya başladı. Onunla sakin bir şekilde konuşmaya çalıştım. Bunun çoğu kez hastalık haline gelebileceğini anlatarak, uyardım. Kendisi ise nefsine sahip çıkabilecek bir insan olduğunu söyledi. Ama kumara verdiği miktar giderek arttı.

Onunla konuşmak istediğimde, bana hesap sorma dedi. Eşime, yardım almak için bir uzmana gidelim dedim ama reddetti. Artık dayanamayacak hale gelince 1 ay önce işimi bıraktım; bundan sonra çalışmayacağım söyleyince, eşim daha fazla kumar oynamaya başladı. Üstelik bana inat oynadığını söylüyor.

Eşim oldum olası çok bencil ve daima kendisini haklı gören bir insan. Artık ondan çok soğudum, onun da sevgisinden şüpheliyim. Ama evlilik her zaman kolay değildir, diye düşünerek sabrediyordum. Zamanla her şey rayına oturur, diyordum. Ama düzeleceğine, gittikçe sorunlar büyüyor.

Kendisi evliliğimizi kurtarmak için hiç çaba göstermiyor. Kimseye bir şey hissettirmemeye çalışıyorum ama içime ata ata yoruldum, kendimi bitkin ve çaresiz hissediyorum.

Senin için çok üzgünüm, ancak gerçek düşüncelerimi söylersem, sakın bana kızma. Bu adam seninle sırf Almanya’ya gelip, orada yaşamak ve senin sırtından geçinmek için evlenmiş bana kalırsa. Bunun pek çok örneği var ne yazık ki… Ülkemizde pek bir iş tutturamayınca, kapağı yurt dışına atıp, orada kendine göre bir hayat kurmak isteyen işi gücü olmayan, çalışmaya ise pek meraklı görünmeyen insanlardan biri bu.

Sen ona gerçek bir sevgiyle bağlandığın için, bunu baştan beri görememişsin anlaşılan. Onun bu kumar sevdası yeni değil bence. Çocuğunuz yoksa hatta olsa bile madem sevgini de kaybetmişsin, bir an önce bu adamdan kurtulmalısın.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git