Bu Banyo Kürü Kan Akışını Hızlandırıyor ve Sinirlerinizi Yatıştırıyor

Bu Banyo Kürü Kan Akışını Hızlandırıyor ve Sinirlerinizi Yatıştırıyor
21 Ağustos 2017 tarihinde eklendi, 859 kez okundu.

Magnezyum sülfat çeşitli ülkelerde yüzlerce yıldır kullanılan bir maddedir. Sağlığımız için bir dizi faydasının olmasının yanı sıra bahçe işleri, ev temizliği ve bedenimizin detoks sürecinde de etkin olarak kullanılmaktadır. Bu tuzlar oldukça ucuz olup, çeşitli marketlerde ve hatta bahçe bakım ürünleri satan yerlerde kolayca bulunulabilinmektedir. Banyonuzda magnezyum sülfat kullanmak son derece ileri bir detoks stratejisidir ve sağlığınız için birçok yarara sahiptir.

Magnezyum Sülfat Banyosu Nasıl İşe Yarar?

Magnezyum ve sülfat cilt aracılığıyla emilen mineraller arasındadır ve kan akışına dahil olurlar. Cildimiz, her gün hem mineralleri hem de toksinleri emen güçlü bir alıcıdır. Magnezyum sülfat gibi güçlü bir mineral bazlı banyo yapmak cildimizdeki gözeneklerin emme sürecini tersine döndüren bir döngü oluşturur. Bu süreç, tuzu içeri çekerken, zararlı toksinleri bedenden dışarı atarak, magnezyumun ve sülfatın bedeninize girmesine olanak tanır.

Magnezyum 325’den fazla enzim için önemli bir role sahiptir, kas ve sinir işlevlerimizi geliştirmeye yardımcı olur, iltihaplanmayı azaltır, kan akışını iyileştirir ve bedendeki oksitlenmeyi arttırır. Sülfat ise sağlıklı eklemler, cilt ve sinir dokusu için adeta bir yapı taşıdır. Magnezyum sülfat bedenin magnezyum ve sülfat seviyelerini yenilemeye de yardımcı olur. Bu kombinasyon bedenimizi toksinlerden arındırır ve beyin dokusu ve eklemler için önemli protein moleküllerinin oluşmasına yardımcı olur.

Magnezyum Sülfat Banyosu Nasıl Yapılır?

İlk yapmanız gereken şey, 40 dakikanızı ayırabilecek kadar kendinizi boşa çıkarmaktır. İlk 20 dakika toksinlerden arınmak, ikinci 20 dakika ise banyo suyundaki minerallerin emilimini sağlamak için kullanılacaktır.

Küvetinizi ılık su ile doldurun. Evinizde su filtreleme sistemi olduğundan emin olun çünkü musluk suyunda genellikle toksin olarak kabul edilen klor, florür, dioksin ve ağır metaller bulunur. Aşağıdaki oranlara göre banyo suyunuza magnezyum sülfat ekleyin:

30 kilodan hafif çocuklar için: Standard bir küvetin içine yarım bardak magnezyum sülfat,

30 – 45 kilo arası yetişkinler: Standart bir küvetin içine bir bardak magnezyum sülfat,

45 – 60 kilo arası yetişkinler: Standart bir küvetin içine bir buçuk bardak magnezyum sülfat,

60 – 90 kilo arası yetişkinler: Standart bir küvetin içine iki bardak magnezyum sülfat,

Sonrasındaki her 30 kilo için: Yarım bardak magnezyum sülfat ekleyiniz.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git