Banyonuzu Parlatacak En İyi Ev Yapımı Fayans Temizleyici

Banyonuzu Parlatacak En İyi Ev Yapımı Fayans Temizleyici
30 Haziran 2017 tarihinde eklendi, 2.345 kez okundu.

Evi derli toplu ve temiz tutmak oldukça zorludur ancak şüphesiz, en zorlu kısım banyonuzu mükemmel bir şekilde temizlemektir.

Banyonuzu temizlemek ve kusursuz yapmak için insanlar kimyasal içeren ticari temizleyicileri kullanmaktadır. Ancak kimyasal barındıran ve potansiyel olarak zararlı ürünleri kullanmak yerine, doğa bizlere aynı etkiyi elde edebilmemiz için çeşitli malzemeler sunmaktadır.

Bu yüzden hangisini seçerdiniz? Toksinlerle dolu ve sizin ve ailenizin sağlığını tehlikeye atabilecek olan ürünleri mi yoksa çok daha güvenli olan doğal çözümü mü? Aşağıda mağazalardan satın alacağınız temizleyicilerden çok daha etkili olan ve çok daha ucuz olan bir tarifi sizlerle paylaşıyor olacağız. Bunu, evinizde de hazırlayabilirsiniz.

Fayansları temizlemek, banyo veya mutfaktaki en zorlu temizlik süreçlerinden birisidir. Aşağıda bu konu için sizlerle önemli bir doğal çözümü paylaşıyor olacağız. Bu tarif tamamen doğal ev yapımı bir fayans temizleyicisidir ve konu fayansları temizlemek olduğunda harikalar yaratabilir.

Bu ev yapımı temizleyiciyi hazırlamak için oldukça ucuz ve kolay bulunabilen ürünlere ihtiyacınız olacak ki, bunların büyük bir çoğunluğu muhtemelen mutfak dolabınızda bulunmaktadır.

Karbonat, limon suyu ve sirkenin kombinasyonu inanılmaz derecede etkilidir ve fayanslarınızın arasındaki kirlerden kurtulmanıza size yardımcı olabilir.

Malzemeler

  • Yarım bardak karbonat
  • Yarım bardak sirke
  • Yarım bardak limon suyu
  • 5 litre su

Nasıl Hazırlanır?

İlk olarak su ve karbonatı karıştırın ve ardından limon suyunu ekleyin. Biraz karıştırdıktan sonra yavaşça sirkeyi de dahil etmeye başlayın. Karıştırma sürecinde oluşacak kimyasal reaksiyon nedeniyle biraz köpürme olabilir. Karıştırmayı tamamladıktan sonra karışımın dinlenmesine izin verin. Ardından elde ettiğiniz karışımı kolay kullanabilmek için bir şişeye aktarın.

Nasıl Kullanılır?

Kirli fayansların üzerine sprey olarak püskürtün veya dökün. Sıvının işe yaraması için yarım saat ile 1 saat arasında bekleyin. Ardından banyo süngerinizi veya sert bir havluyu alın ve dikkatlice kiri ovun ve temizleyin. Son olarak ılık su ile bölgeyi durulayın ve bu kadar!

Bu, kesinlikle fayanslarınızı temizlemenin en kolay ve en sağlıklı yöntemidir.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git