Başak Burcu Kadını

Başak Burcu Kadını
11 Mayıs 2017 tarihinde eklendi, 1.614 kez okundu.

Güzel, çekici ve cazibeli başak kadını aynı zamanda giyimine de özen göstererek giydiklerini yakıştıran ve çok dikkat çeken kadınlardır. Aşırı çalışkan, üretken, yaratıcı ve örnek kişilerdir. Bu kadar güzel ve olumlu özelliklerinin yanında aşırı detaycı tavrı çevresindekileri sıkacak boyutlardadır. Aşırı tertipli, düzenli, planlı programlı bir yaşam sürerler. Asla ani kararlar vermez, kılı kırk yararlar. Genelde idareci öğretmen edasında olan başak kadınları adeta dünyaya insanları eğitmek için gelmiştir.

Dağınık, sorumsuz, işini ciddiye almayan ve laubali insanlardan hiç hoşlanmazlar. Yaşamının her döneminde örnek insan olmayı seçmiş gibidir. Yardımsever başak kadınları başak erkeği kadar pinti olmasa da son derece tutumlu ve idarelidir. Onların hep bir köşesinde birikmişi vardır. Sadakatli bir eş, fedakar bir anne ve sır küpü bir arkadaştır. Başak kadını bir arkadaşınız var ise güvendesiniz demektir. Başak kadını herkesin yerine düşünür, herkes için en iyi olanı seçer ve bunu onlarla paylaşır.

Samimiyetsiz kişileri sevmez. Kendisine ve sevdiklerine zarar veren herkesi hayatından çıkarır. Başak kadınının arkadaşı olmak için mükemmel olmalısınız. Dürüst ve adaletli değilseniz vay halinize.

BAŞAK KADINI İLE KOÇ ERKEĞİ

Bu burçların her ikisi de güçlü ve yaptırımı olan burçlardır. İyi arkadaş olabilirler fakat asla sevgili ve eş olmamalıdır. Başak kadınının özverili ve fedakar yanından yararlanan koç erkeği bu iyi niyeti suiistimal edebilir. Başak kadını ne kadar evcimense koç erkeği de bir o kadar dışarıya ilgilidir. Koç erkeğinin bencil yanı başak kadınını bunaltır ve başaklar yanlışları düzeltemediği sürece mutsuz olur. Koç erkeği temiz ve şık giyinse de üzerinden çıkardığını kaldırıp atmaktadır. Sadece bu bile başak kadınını çıldırtmaya yeter. Güvenilir, adaletli ve vicdanlı başaklar uzun süreli ilişkilerinde koç erkeğini tercih etmemelidir.

BAŞAK KADINI İLE BOĞA ERKEĞİ

Farklı karakterlerde olsalar da aile kavramını önemseyen bu iki burç önce çok iyi arkadaş olurlar, sonra bu arkadaşlık flört sürecine girer ve küçük fedakarlıklarla evliliği bile başarabilirler. Güçlü başak kadını güçlü boğa erkeğinin en çok evine ve ailesine olan bağlılığını takdir eder. Sürprizleri seven boğa erkeği ciddi ve kuralları olan başak kadınını bile kendisi gibi eğlenceli hale getirebilir. Boğa erkeğinin kibirli ve gösterişi seven yanı başak kadınının pek hoşuna gitmez ve aksine aşırı mütevazi olan başak kadını partnerini sürekli bu konuda uyarmak durumunda kalır. Bu iki burç dış görünümde de yakışırlar çünkü boğa erkeği de temiz ve zevkli giyinmektedir.

BAŞAK KADINI İLE İKİZLER ERKEĞİ

Başak kadınının ne kadar kızdığı ve istemediği özellikler varsa hepsi ikizler erkeğinde bulunmaktadır. Sorumsuzluk, değişkenlik, rahatlık ve sırtını başkasına dayama, hatta küçük yalanlar vb. sayılabilir. Bir başak kadını ikizler erkeği ile flört döneminde bile tartışmalara başlamaktadır. İkizler erkeği ise çift karakterli olmakla suçlanmaktan hiç hoşlanmamaktadır. Ayrıca başak kadınının aralıksız eleştiri yağmuruna hiç katlanamaz. Kısaca asla olmayacak, olsa bile yürütülemeyecek ilişki örneğidir.

BAŞAK KADINI İLE YENGEÇ ERKEĞİ

Çok yönlü ve dışa açık başak kadını, sessiz, sakin ve kolay alınan yengeç erkeği ile çok tezat teşkil etmektedir. İyi arkadaş olurlar, aynı ortamda olmaktan keyf alırlar hatta dertleşip bazı konularda sohbet edebilirler fakat flört döneminde başlayan başak kadınının eleştirileri, yengeç erkeğini değiştirmek istemesi yengeci bunaltmaktadır. Bu nedene de flört bile edemezler. Zaten başak kadını erkek arkadaş, flört gibi ilişkilere sıcak bakmaz. Onu beğenenden çok onun beğendiği önemlidir. Yani her konuda olduğu gibi bu konuda da seçicidir. Bakar kontrol eder gözlemler ve beğenirse zaten birliktelik başlar.

BAŞAK KADINI İLE ASLAN ERKEĞİ

Başak kadınının eleştirel yapısı aslan erkeğini uzaklaştırır. Sahiplenme özelliği olan aslan erkeği keyfine ve rahatına düşkündür, kendisine sürekli hizmet edilsin ister. Aslan erkeğinin lüks düşkünü olması başak kadınının doğal ve yalın olan dünyası ile çok ters düşmektedir. Bu ve benzeri pek çok aykırılıklar bulunmaktadır. Birliktelikleri kısa süreli olur, arkadaşlıkları ve dayanışmaları güzeldir ama flört olmak bile onları yorar. İkisinin de güçlü ve yaptırımı olan burçlardan olması, yine her iki tarafında karşılıklı olarak birbirlerini üzebilecekleri sinyalini vermektedir.

BAŞAK KADINI İLE BAŞAK ERKEĞİ

Başak burcu kuralcı, mantıklı, üretken ve tutumlu bir burçtur. Başak erkeğinin pintiliği dışında tüm özellikleri başak kadını ile aynıdır. Aynı özelliği taşıyan başak kadını ile erkeğinin empati kurmasına bile gerek yoktur. Çünkü onlar birbirlerini çok iyi tanırlar ve neye ne kadar tepki verileceğinin hesabını bile yapabilirler. Dikkatli ve tedbirli davranarak olması muhtemel olumsuzlukları engellerler. İki taraf da kendilerine göre doğru davranacağından eleştiriye gerek kalmamaktadır. Güzel birliktelik yaşayabilirler. Bu çifti evlerindeki düzenden ve kitaplarının sıralanışından tanıyabilirsiniz.

BAŞAK KADINI İLE TERAZİ ERKEĞİ

Terazi burcu erkeği dengeli dengesiz olarak adlandırılan, hak ve adalete önem veren kişiler olarak tanınırlar. Başak burcu kadını terazi erkeğine ters düşer. Uzun sureli birliktelik mümkün değildir. Ama kısa süreli flört edebilirler ve tokalaşarak mantık çerçevesinde ayrılırlar. İki burcun en ortan yanı ise her zaman ezilenin yanında yer almalarıdır.

BAŞAK KADINI İLE AKREP ERKEĞİ

Akrep burcu erkeği ile başak kadını harika uyum göstermektedirler. Zıt burçlar gibi görünse de anlaşmak için bazı ortak konular bulmak bile onlara yetmektedir. Çünkü bu burçlar birbirini çeker. Akrep erkeğindeki gizemi çözmek isteyen başak kadını arkadaşlık başlatmak konusunda tereddüt etmez. Fakat zeki başak kadını ile arkadaş olmak akrep erkeğine iyi gelmektedir. Aslında bu burçlar birbirlerinin bastırılmış duygularını su yüzüne çıkarırlar demek de mümkündür.

BAŞAK KADINI İLE YAY ERKEĞİ

Bu ikili birbirlerine uyum gösterebilseler de çok küçük sorunlar yaşayabilirler. Yay erkeğinin özgür ruhu aslında başak kadınının yapamayacağı bir davranış olduğundan bu konuda ona hayranlık duyar hatta zaman zaman ona ayak uydurduğu da olur. Yay erkeği ile başak kadını mutlu ve keyfli bir birliktelik yaşamanın yanında çevrelerindeki kişileri ilişkilerine hayran bırakarak hayrete bile düşürebilirler. Mutlu olmamaları için bir sebep yoktur.

BAŞAK BURCU İLE KOVA ERKEĞİ

Kova erkeği başak kadını ile uyum sağlayabilen nadir burçlardandır. Fakat çok ortak yönleri bulunmaktadır. Örneğin, yaratıcı ve becerikli olmaları, yardım sever ve adaletli olmaları, seçici ve özgüvenli olmaları ile tertip, düzen, detaylarla uğraşmak, dünyayı düzeltmeye kalkmak gibi saymak mümkündür. Boğa erkeği esprili, neşeli fakat mesafelerini koruyan bir kişilikte olup, gerektiğinde istemediği kişilere karşı çok soğuk davranabilmektedir. Ama konu başak kadını olunca dört yapraklı yonca gibi açmaktadır. Başak kadını ise bu durumun farkındadır.

BAŞAK KADINI İLE BALIK ERKEĞİ

Balık erkeği duygusal ve sakin, başak kadını mantıklı ve heyecanlı tiplerdir. İlk bakışta hiç anlaşamaz gibi görünse de tam tersi bir durumla çok iyi anlaşmakta ve birbirlerinin eksik yönlerini kapatmaya çalışmaktadır. Karşılıklı saygı ve sevgilerini korudukları sürece çok mutlu olabilirler. Üstelik balık erkeği başak kadını olan eşine her konuda yardımcı ve destekçi olmaktadır.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git