Başak Burcunun İlişki Yaşamı

Başak Burcunun İlişki Yaşamı
14 Şubat 2017 tarihinde eklendi, 1.452 kez okundu.

Başak Burcu Kadının İlişki Yaşamı                                                               

Başak burcu kadınları keskin bir zekaya sahiptir. Oldukça pratik bir yapısı ve üstün el becerileri vardır. Genellikle klasik, sade, gösteriş meraklısı gibi görünmeyecek kıyafetleri tercih ederler. Gösteriş yapmasalar dahi, oldukça uyumlu ve seksi bir görünüme sahip olurlar. Erkeklerde arzu uyandıran bir yapısı vardır. Bunun nedeni de sert görünüşünden kaynaklanır. Bu sert duruş, erkekler bir volkanın patlayacak alevlerini, lavlarını gizlediği hissiyatı uyandırır.

Zeki bir yapıya sahip olmak ile birlikte, kendini dinlemeyi de başaran ve özeleştiri yapabilen bir kadındır. Annelik onun için de kutsaldır, ancak bu güdü onlarda gelişmemiştir. Bir Başak kadını tercih olarak mutfakta değil, entelektüel uğraşılarını sürdürebileceği bir ortamda olmak ister. Hayatının her anında entelektüel yanını geliştirebileceği bir uğraşı edinir.

Bir Başak kadınından etkilendiyseniz, ona siz gitmelisiniz. Zira, Başak kadınları için bu bir tabudur ve erkek ona yaklaşmalıdır. O beklemeyi tercih eder. İlişkileri çok kolay oluşmaz ve cinsellik onun için ciddi bir konudur. Eğer ki ilişki daha yeniyse ve cinsel ya da duygusal olarak onun sınırlarının üstünde bir yoğunluk yaşanırsa, endişeleri artabilir. Cinsel birliktelik olmadan bir ömür yaşayabilecek bir karakteri olsa da, Başak kadının içindeki cinsel cazibeyi ortaya çıkarabilecek partneri ile çok keyifli bir cinsel hayata kavuşabilir.

Başak kadınları da erkekleri gibi eleştirel bir yapıdadır. Kuşkucudur. Ancak, onun zor inanan ve güvenmeyen halini kırabilen, ona ulaşabilen birine kalbini tamamen kaptırabilir. Yine de Başak kadını kalbini kaptırdığı kişinin, kendisinin eleştirilerine fazla dayanamayıp uzaklaşabileceğini düşünür.

Bir Başak kadınının en önemli özelliği, insanların zayıf yönlerini çok kolay şekilde fark edebilmesidir. Onun için insanlar belli standartların üzerinde olmalıdır. Yoksa, o kişiler zavallıdır. Başak kadınının birlikte olacağı erkek hem maddi hem de manevi olarak mükemmel olmalıdır, beklentisi budur. Sevgisini tam olarak gösteremeyebilir, bu hissetmediği anlamına gelmeyecektir. Bu durum, sadece soğuk bir duruşa neden olur. Hemen her konuda endişelenebilme potansiyeline sahiptir. Ancak şövalye ruhlu biriyseniz, Başak kadını ile çok mutlu olabilirsiniz.

Başak burcu kadınının seçeceği erkek play boy olmamalıdır. Kesinlikle Başak kadınının erkeği boş konuşmamalıdır. Sorumluluk sahibi, entelektüel yönü ile gıpta ile bakılan biri bu kadınlar için idealdir. Uzun süreli ilişkilere açık bir kadındır.

Başak Burcu Kadını ile Başak Burcu Erkeği                                                               

Başak burcu erkeği kişisel hayatında son derece titiz, düzenli ve tertipli, hayatının hemen her noktasında planlıdır.  Karşındaki kişiyi eleştirme yönleri ve bunun ile birlikte onları yönlendirmeye isteği olan Başak erkekleri, ilişkilerinde de bu durumu devam ettirdikleri takdirde bazen hataya düşme ve ilişkinin bitmesi gibi sonuçlarla karşılaşabilirler. Ancak, son derece alçakgönüllü, masum ve temiz kalbi olan, birlikte yaşaması güzel bir erkektir. Başak burcu erkeği ile birlikte olabilmenin ilk koşulu, bilgi olmanız ve Başak erkeğinin takıntılı denebilecek düzenine saygılı davranmanız, yumuşak huylu ve sevecen halleriniz Başak erkeğini etkileyecektir.

Genellikle Başak erkekleri evliliğe uzak bir duruş sergileyebilirler. Ancak evliliğe ikna olmuş bir Başak, iyi bir ev yaşamını paylaşabileceğiniz bir erkek olacaktır. Başak erkeğinin sevgilisi, onun aynı zamanda arkadaşı olmalıdır. İlişki de, ilişki içerisinde kurduğu arkadaşlık da beslendikçe Başak erkekleri tatmin olurlar. Kontrol mekanizmaları fazla gelişmiş olduğundan, bu anlamda sabırlıdırlar ve beklemeyi bilirler. Dolayısıyla, Başak burcundaki bir erkeğin aniden evlenme kararı almayacağını bilmek gerekir. Bu istemediği anlamına gelmeyecektir. Sadece içgüdüsel olarak beklemeyi tercih ederler.

Zeka açısından üstün ve kıvrak bir zekaya sahip olan, derin düşünebilen, çalışma güdüsü en yüksek burçlardan birisidir ve son derece pratiktir. Başak erkekleri ne olayları, ne kişileri, ne de durumları kolay, basite indirgenmiş şekilde algılamaz. Detaylar ve derin anlamlar onun için önemlidir. Son derece gerçekçidir ve hayalperest bir adımdır denemez. Bu noktada, yaşamdaki somut alanlar hayal dünyasına göre daha önceliklidir. Birlikte pembe hayaller kurabileceğiniz, çok romantik bir erkek arıyorsanız, Başak erkekleri doğru bir seçim olmayacaktır. Ancak sadık, ailesini taşıyabilecek, sorumluluk duygusu yüksek ve sevdiği insanı mutlu etmek için elinden geleni yapabilecek bir adam arıyorsanız, biraz da ciddi ilişkilerde zorlu insanları seviyorsanız doğru adrestesiniz.

Başak erkekleri, kişileri özelliklerine göre bölümlendirir ve o şekilde bir incelemeye girer. Onun için kendisi de çok sadık bir burç olduğundan, sadakate ihtiyacı vardır. Sabun kokusu hijyen ve temizliği ifade ettiğinden, Başak erkekleri de sağlık ve hijyen konularına takıntı derecesinde çok önem verdiği için, onlar adına sabun kokusunun hissedilmesi tahrik edicidir. Hayatındaki kişi ile uzun sohbetler edebilen ve fikir alışverişinde beyin jimnastiği yapabileceğiniz bir erkektir.

Başak erkekleri birlikte yaşaması zor bir tiptir. Özellikle de onun hayatındaki kadından beklentisi, her konuda “en iyi” olması ya da buna çaba göstermesidir. Mükemmeli arayan bir erkektir ve bunları sağlayan kadınlar onun için ekstra özelliklerde değildir, doğal hali bu şekildedir. Olması gerekendir.

Başak erkeğinin kadını ekonomiyi bilen ve yönetebilen biri olmalıdır. Gösteriş meraklısı olmamalıdır. Başak erkekleri çok kur yapabilen tipler değildir, aşk dolu sözleri çok beceremezler ama duygusaldır. Güçlü, ayakları üzerinde durabilen ve meslek sahibi kadınlara ilgi duyarlar. Kendi kazancını karşılayabilen, ona ekonomik anlamda destek olabilen bir kadın onu cezbeder.

Başak erkeğinin zor bir karakteri vardır ve bunu taşıyabilmek herkesin harcı olmayabilir. Eğer ki çok fazla hassas ve duygusal, özellikle de eleştirel yapısı çok güçlü olduğu için eleştiriye kapalı biriyseniz, Başak erkeğinden uzak durmalısınız. Ancak, onunla iletişim kurabildiyseniz, devam edin. İlişkide mutlu olacaksınız.

 


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git