Bedeninizde Gelişmekte Olan Bir Kanser Olduğunun 12 Erken Belirtisi

Bedeninizde Gelişmekte Olan Bir Kanser Olduğunun 12 Erken Belirtisi
11 Ağustos 2017 tarihinde eklendi, 2.079 kez okundu.

Hastanelerdeki testlerden yanıtlar aramadan önce, doğal bir test makinesinden yani bedeninizden faydalanmayı düşünebilirsiniz. Bedeninizin size söylediklerine kulak verin çünkü kanser gibi çeşitli hastalıkları çok erken bir süre önce tespit edebilmeniz oldukça olasıdır.

12 Kanser Erken Belirtisi

Dolaylı Belirtiler

 1. Nefes Darlığı / Nefes Alırken Hırıltı

Akciğer kanseri hastaları, bu belirtiyi genelde ilk belirti olarak tecrübe ederler ancak bu belirti başlarda kanser ile ilgili olmayabilir.

 1. Sıklıkla Ateşe veya Enfeksiyona Yakalanmak

Bu da genellikle kan kanserinin bir belirtisidir. Kemik iliğinde başlayan kanserli kan hücreleri nedeniyle bu belirti ortaya çıkmaktadır. Kemik iliğinin bedenin enfeksiyonlar ile mücadele etmesini engelleyecek kadar anormal beyaz kan hücreleri üretmesine neden olmaktadır.

 1. Zor Yutkunma

Bu genellikle boğaz kanseri ile ilişkilidir ancak yine akciğer kanserinin de bir belirtisi olabilmektedir.

 1. Güçsüzlük ve Yorgunluk

Bu belirti tek başına kanser belirtisi değildir ancak burada paylaştığımız diğer belirtiler ile birlikte görüldüğünde doktora danışılması gereklidir.

 1. Tokluk Hissi veya Yemek Yiyememe

Bu, yumurtalık kanserinin bir belirtisidir. Uzun süre yemek yemediğiniz halde iştah kaybı yaşamaya devam ediyorsanız, dikkatli olmalısınız.

 1. Anoreksiya

Pankreas kanserinin erken belirtisi olabilir. Aniden kahveden, şaraptan veya sigaradan tiksinmeye başlamak, bununla alakalı olabilir.

Görünen Bedensel Değişimler

 1. Rektal Kanama veya Dışkıda Kan

Bağırsak kanserinin genel bir belirtisidir. Tuvaletinizi yaparken kan görmek, doktorunuz ile iletişime geçmeniz için bir nedendir.

 1. Boyun, Koltuk Altı ve Kasıklarda Şişlik

Şişen lenf düğümleri, kansere neden olabilecek şekilde lenf sisteminde bir değişiklik olduğunun göstergesidir.

 1. Aşırı Morarma veya Durmayan Kanama

Kan kanserinin bir belirtisi olacak şekilde trombosit veya alyuvarlarda bir sorun olduğunun belirtisidir. Kan kanseri kırmızı kan hücrelerinin, oksijen taşımasını engelleyerek, damarlarınızda tıkanıklıklara neden olmaktadır.

 1. Şişme veya Karın Bölgesinde Aşırı Kilo Alma

Yumurtalık kanseri hastaları açıklanamayan ve aniden oluşan şişliklerden bahsetmektedirler. Ve bu rahatsızlıkları uzun bir süre devam etmektedir.

 1. Açıklanamayan Kilo Kaybı

Bağırsak ve diğer sindirim organları ile ilgili kanser türlerinin belirtisidir. Aynı zamanda iştahınızı ve bedenin toksinlerden arınma becerisini etkiliyorsa, kanser karaciğere de sıçramış olabilir.

 1. Kırmızı, Ağrıyan veya Şişmiş Göğüsler

İltihaplı göğüs kanserinin bir belirtisidir ve açıklanamayan her türlü değişim bir an önce doktorunuza bildirilmelidir. Kimi zaman kanserli hastalarda göğüs ucu çok düz, içeri dönmüş veya yanlara dönmüş şekilde de olabilmektedir.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git