Bedeninizi Tüm Parazitlerden Arındıran Tohum

Bedeninizi Tüm Parazitlerden Arındıran Tohum
13 Haziran 2017 tarihinde eklendi, 2.299 kez okundu.

Kabak çekirdeği uzun süredir oldukça sağlıklı bir besin olarak bilinmektedir. Her şeyden önce kabak çekirdeği içerisinde özellikle erkek sağlığı açısından faydalı olan çinko açısından zengindir. Buna ek olarak kabak çekirdekleri doğal bir antioksidan olan E vitamini barındırmaktadır.

Kabak çekirdekleri, fosfor, magnezyum, manganez, bakır ve demir mineralleri açısından da oldukça iyi birer kaynaktırlar.

Kabak Çekirdeğinin Sağlımıza Faydaları

Çeyrek bardak kabak çekirdeği, ATP üretimi (vücudunuzun enerji molekülleri olan adenosin trifosfat), RNA ve DNA’nın sentezi, kalp, kemik, diş, kan damarlarının genişlemesi ve bağırsaklarınızın doğru bir biçimde çalışması gibi bir dizi hayati öneme sahip olan işlemde yer alan magnezyumun günlük almanız gereken miktarının yarısını içermektedir.

Kabak çekirdekleri, bağışıklık sistemi, hücrelerin büyümesi ve ayrılması, uyku, ruh hali, tat ve koku duygusu, göz ve cilt sağlığı, insülin salgılarını düzenleme ve erkeklerin cinsel güçleri açısından çok önemli olan çinko açısından zengindirler.

Kabak çekirdekleri sağlığımız için çok önemli olan omega 3 yağ asitleri (alfa-inolenik asit veya ALA) açısından da bilinen en iyi kaynaklardan birisidir.

Şifa Olarak Kabak Çekirdekleri

Hayvanlar üzerinde yapılan araştırmalarda, kabak çekirdeklerinin insülin salgısını düzenlediğini ve oksidatif stresi azaltarak şeker hastalığı belirtilerini önlediği bulunmuştur. Kabak çekirdekleri, doğal fitoöstrojenler içermektedir ve araştırmalar, menopoz sonrası dönemdeki kadınlarda tansiyon, baş ağrısı, eklem ağrısı ve diğer menopoz belirtilerini hafifleterek, iyi kolesterolünüzü önemli ölçüde arttırır.

Kabak çekirdekleri sağlıklı yağlar, antioksidanlar ve lifler açısından zengindir ve özellikle keten tohumu ile karıştırıldığında kalp ve karaciğer sağlığınız için sayısız faydaya sahiptir.

Kabak çekirdekleri zengin bir triptofan ve amino asit kaynadığıdır ki bunlar bedeninizdeki serotonin salgısının arttırılması için çok önemlidirler. Bunlar sayesinde bu hormon, uyku hormonu olan melatonine dönüştürülür. Yatmadan birkaç saat önce bir parça meyve gibi karbonhidratlar ile birlikte biraz kabak çekirdeği yemek rahat bir uyku uyumanıza yardımcı olacaktır.

Kabak çekirdekleri, iltihaplanma önleyici özelliklere sahiptir ancak aynı zamanda mikrop önleyicidir de (özellikle mantar karşıtı ve antiviraldir). Bu çekirdekler aynı zamanda organizmalardaki kurtçukları ve parazitleri temizlemek için ilaç olarak da kullanılmaktadır.

Oksidatif stres bazı kanser türlerinin gelişmesinde etkili olduğundan ve kabak çekirdekleri de sahip olduğu antioksidanlar açısından iyi bir karışım olduğundan ötürü kabak çekirdeği tüketiminin belirli kanser türlerini engellediğini öğrendiğinde şaşırmamanız gerekiyor.

Kabak çekirdeği prostatı da tedavi edebiliyor. Bu madde çok uzun süredir prostat hiperplazisinin tedavisinde kullanılmıştır.

Özellikle yaşlı çoğu erkek, prostat sorunları yaşamaktadır. Prostat için kabak çekirdeği gerçekten de doğal bir çözümdür! Kabak çekirdeği içerisinde erkek sağlığı için oldukça önemli olan çinkonun yanı sıra prostatın büyümesini engelleyen veya gelişmesini durduran omega 3 yağ asitleri de bulunmaktadır. Kabak, içerisinde bedeni serbest radikallerin olumsuz etkilerinden koruyan antioksidanlar bulunmaktadır. Bu yüzden kabağın kanser önleyici etkisi vardır ancak bilim adamları prostat kanseri üzerindeki etkilerini bilimsel olarak kanıtlamışlardır. Kabak çekirdeği tüketmek yerine kabak yağı da tüketebilirsiniz, ikisi de aynı özelliklere sahiptir.

Saçlarınız için Kabak Çekirdeği

Kabak çekirdeğinde, saçlarınızın kalitesini arttıran ve uzamasını sağlayan bir dizi vitamin, mineral ve amino 3 yağ asidi içermektedir. Kabak çekirdekleri, saç uzaması üzerinde etkisi olan kukurbitin içermektedir. Kabak çekirdeğinde bulunan omega 3 yağ asitleri saçınızın kalitesini etkileyerek, saçlarınızın daha parlak ve yumuşak olmasını sağlar.

Parazitler için Kabak Çekirdeği

Bedenimiz parazitler ile doludur ancak bunların farkında değilizdir. Protozonlara ve solucanlara dönüşünceye kadar virüs, bakteri veya mantar formunda bedenimize girerler. Solucanların yumurtaları ve larvaları yeterince pişmemiş etler, kirli sular, dışkı veya bir sivrisinek tarafından ısırılınca bedenlerimize girerler. Parazitler, larvaları ve yumurtaları, insan bedenine ağız, anüs, burun veya cilt yolu ile girer ancak genellikle sindirim sistemimizde konuşlanırlar. Vücudumuzdaki parazitler ciddi hasarlara neden olabilir, sağlığımızı tehlikeye atabilir, bağışıklık sistemimizi güçsüzleştirebilir ve birçok hastalığa neden olabilir.

Bedeninizi parazitlerden ve solucanlardan doğal yollarla nasıl arındırabiliriz? Kabak çekirdekleri, parazitler ve solucanlar için doğal bir temizleyici görevi görür.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git