Bedeninizin Su Tuttuğunun 5 İşareti ve Çözümleri

Bedeninizin Su Tuttuğunun 5 İşareti ve Çözümleri
3 Ağustos 2017 tarihinde eklendi, 809 kez okundu.

Pantolonlarınız giderek sizi daha da zorlamaya başladı ve genel olarak kendinizi iyi hissetmiyor musunuz? Muhtemelen kilo aldığınızı düşünüyorsunuzdur ancak kilo almıyor olabilirsiniz. Sorun sadece bedeniniz şişmeye başlamış olması olabilir.

Aşağıdaki bu beş belirti kilo alıp, almadığınız konusunda size yardımcı olacak ve çözümler sunacaktır.

Yeterli Su İçmemek

Şok diyetlerin bedeninizi açlık moduna sokması ve inatçı yağları tutması gibi, bedeniniz de susuz kaldığında vücutta su biriktirmeye başlar. Eğer bedeniniz su tutmaya başladıysa, düşündüğünüzün aksini yapmalı ve bol miktarda su içmelisiniz. Bu esnada aynı zamanda asitli içeceklerden uzak durmalısınız çünkü sorununuzu daha da kötüleştirirler.

Glüten Toleransınızın Olması

Her ne kadar çok az insanın gerçekten glütene karşı alerjisi olsa bile, çok daha fazlasının glüten toleransı vardır. Eğer ekmek, makarna veya tahıl gibi glütenli gıdaları tükettikten sonra şişme hissi yaşıyorsanız, bu hissiniz fazla şişmenize ve rahatsızlık hissetmenize neden olacaktır.

Birkaç hafta boyunca (ideal olarak bir ay) glütenli gıdaları tüketmekten kaçının ve nasıl hissettiğinizi gözlemleyin. Eğer şişme geçmeye başladıysa, glütene karşı hassasiyetiniz olabilir.

Stresliyseniz

Eğer son zamanlarda çok fazla strese maruz kaldıysanız, bu da şişmenize neden olabilir. Bunun sebebi bedeninizdeki bir dizi hormonal değişikliklerdir ve bunların çoğu sindirim ile ilgilidir.

Yapabileceğiniz en iyi şeylerden birisi derin nefes almak ve düzenli olarak meditasyon yapmaktır. Bu sayede sindirim sisteminizi iyileştirebilir ve şişkinliği çok kısa bir süre içerisinde giderebilirsiniz.

Kabızlık Yaşıyorsanız

Eğer düzenli olarak tuvalete çıkamıyorsanız, bedeniniz şişmeye başlar. Kabızlık, daha fazla lif içeren besinler tüketmeniz gerektiğinin bir göstergesidir ve bunların arasında taze meyveler ve sebzeler de bulunmaktadır. Ancak sorunlarınızı daha da kötüleştirmemek için bunları kademeli olarak beslenmenize dahil etmelisiniz.

Çiğnemeden Yutmak

Eğer öğünlerinizi çiğnemeden yutarak tüketiyorsanız, hızlı yemek yemenin ve bir şeyler içmenin daha çok hava yutmanıza neden olacağını ve bunun da bağırsaklarınızda gaza neden olacağını bilmeniz gerekiyor. Elbette, bunların sonucunda bedeniniz şişecektir.

Unutmayın ki, çok acıkmış olsanız bile her zaman iyice çiğnemeli ve yine hava yutmanıza neden olacağından bir şeyler içerken pipet kullanmaktan kaçınmalısınız.

Eğer bu yazımızı beğendiyseniz, arkadaşlarınız ve aileniz ile paylaşmayı unutmayın.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git