Beklenen Haber Maaşlar Arttı

Beklenen Haber Maaşlar Arttı
29 Ağustos 2018 tarihinde eklendi, 441 kez okundu.

Beklenti anketindeki TÜFE tahmini gerçekleşirse, memur emeklilerine yüzde 3.27 enflasyon farkı verilecek. Memur emeklilerinin Temmuz zammı bu durumda yüzde 6.77’ye ulaşacak. Halen en düşük memur emeklisi aylığı bin 978 lira seviyesinde. Yüzde 6.77’lik artış bu maaşı 2 bin 111 lira 95 kuruşa yükseltecek.

Hem SSK ve Bağ-Kur hem memur emeklileri kesin zam oranını Türkiye İstatistik Kurumu’nun (TÜİK) açıklayacağı veri merakla bekleniyor. 12 milyon emekli Enflasyon, zam oranında belirleyici olacak. Merkez Bankası’nın enflasyon tahmini tutarsa SSK ve Bağ- Kur emeklilerinin zam oranı yüzde 7.27 olacak. Yaklaşık 12.3 milyon emeklinin önümüzdeki ay maaşı artacak.

Enflasyon, zam oranında belirleyici olacak. İlk 6 aylık enflasyon SSK ve Bağ-Kur emeklilerinin zam oranını, memur emeklilerinin ise yüzde 3.5 toplu sözleşme zammına ilaveten ne kadar fark alacağını gösterecek. Ocak-Mayıs enflasyonu yüzde 6.39 olarak gerçekleşti. SSK ve Bağ-Kur emeklilerinin zam oranını ilk 6 aylık enflasyon belirlerken, Merkez Bankası’nın beklenti anketindeki tahminler yüzde 7.27’lik orana işaret ediyor.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git