Bel Bölgesindeki Yağları Eriten ve Metabolizmayı Hızlandıran Kahveli Karışım

Bel Bölgesindeki Yağları Eriten ve Metabolizmayı Hızlandıran Kahveli Karışım
7 Temmuz 2017 tarihinde eklendi, 1.565 kez okundu.

Kahvenin sabakları içebileceğiniz en zevkli içecek olduğu konusunda tüm dünya aynı düşünmektedir. Hızlı bir şekilde size enerji verir ve önünüzdeki gün için hazırlanmanıza yardımcı olur. Ayrıca sağlığımız için birçok diğer faydaya sahiptir. Bunlar arasında makul miktarlarda tüketildiğinde metabolizmanızı hızlandırması ve kalbinizi koruması bulunmaktadır.

Ancak bazı uzmanlar sabahları yaptığınız bu keyfi, kahvenizin içerisinde hindistan cevizi yağı, tarçın ve bal gibi aktif bileşenler ekleyerek, bir yağ yakıcıya dönüştürebileceğinizi savunmaktadır. Eğer bu aktif bileşenleri kahvenize karıştırırsanız, beslenmenizde veya yaşam tarzınızda herhangi bir değişiklik yapmaya gerek kalmadan birkaç kilo verebilirsiniz.

Niçin Bu Karışım Bu Kadar Güçlü?

  1. Tarçın Ürünlerinin Sağlık için Birçok Faydası Vardır

Bedeninizdeki iltihaplanma sürecini yavaşlatan iltihaplanma karşıtı özelliklere sahiptir. Ayrıca tamamlayıcı radikallerin istenmeyen etkilerini azaltan tamamen doğal bir antioksidandır. Aynı şekilde kan şekeri metabolizmanızı hızlandırarak, kan şekerinizi azaltır. Şekerin çözülmesini hızlandırır ve bu da enerjiye dönüşür. Tarçın ayrıca bedeninizdeki yağ birikimini önler. Seylan ve Cassia ise tarçının en yaygın türleri arasındadır.

  1. Hindistan Cevizi Yağı Uzun Vadeli Faydalar Sağlar

Ağırlıklı olarak orta zincirli yağları içermektedir. Bu yağlar yemek sindirim sisteminin karaciğere gönderdiği yağlardır. Eğer enerjiye dönüştürülmezlerse, bedende yağ olarak depolanmayacak olan ketonlara dönüşürler. Hindistan cevizi yağı metabolik sürecinizi ayarlayarak daha fazla yağ yakmanıza yardımcı olur ve bu sayede kilo verme konusunda size oldukça yardımcı olacaktır.

  1. Balda Çok Şeker Olabilir Ancak Bu, Bedenin İhtiyaç Duyduğu Doğal Şekerdir

Bal içerisinde tuz, demir, çinko, kalsiyum, potasyum ve fosfor gibi önemli minerallerden bolca bulunmaktadır. Ayrıca niasin, folat, C vitamini, riboflavin ve B6 vitamini içermektedir. Kanın kolesterol seviyelerini düzenlemek ve tansiyonu düşürmek açısından oldukça faydalıdır.

Bedeninizdeki kilo verme süreci, ağırlıklı olarak minerallere ve vitaminlere bağlıdır. Tam bu noktada bal yardımınıza koşar. Önemli besinleri bedeniniz için sağlar ve bu sayede bedeninizde herhangi bir mineral veya vitamin eksikliğini giderir. En sağlıklı bal, ham ve pastorize edilmemiş olanlardır.

Malzemeler

  • Yarım bardak bal
  • 3/4 bardak hindistan cevizi yağı
  • 1 çay kaşığı tarçın
  • 1 çay kaşığı kakao (isteğe bağlıdır)

Nasıl Hazırlanır?

Tüm aktif malzemeleri birbiri ile iyice karıştırarak, bir macun kıvamı elde edin. Cam bir kap içerisinde buzdolabında saklayınız.

Nasıl Kullanılır?

Yeni hazırladığınız kahvenize 1-2 yemek kaşığı kadar ekleyin. iyice karıştırın ve sabahın köründe yağ yakıcı kahvenizin tadını çıkartın!


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git