Beni Terk Edip Giden

Beni Terk Edip Giden
11 Nisan 2017 tarihinde eklendi, 2.742 kez okundu.

Yedi sene önce annem beni bırakıp gitti. Onun eksikliğini hissederek büyüdüm, çok acılar çektim. Dört yıl sonra babam başkasıyla evlendi. Fakat eşi bana çok kötü davrandı.

14 yaşıma bastığımda, annem çıkageldi. Ben kabul ettim onu. Hiç sorgulamadım. Ama aradan biraz zaman geçince, annem de evlendi. Beni gene boşlamaya başladı.

Babam artık yurtdışında yaşıyor. Annem de pek fazla arayıp sormuyor. İki gün önce beni arayıp görüşmek istediğini söyledi. Ben de kabul ettim ama annemle karşılaşıp, görüştüğümde ne yapacağım, bilmiyorum.

Demek ki annenin de seninle paylaşacağı bir şeyler var ki, seninle konuşmak istemiş. Belki sana karşı kendini suçlu hissediyor, bundan sonra sana daha yakın olmak istiyordur. Belki hep birlikte oturmak isteyecektir. Ne olursa olsun, annene karşı sakın katı davranma.

Evet, büyük bir hata yapmış, seni terk edip gitmiş. Yine de bir annenin çocuğunu öyle olur olmaz bir nedenden terk edebileceğine inanmak istemiyorum. Mutlaka babandan ayrılmak zorunda hissetmiştir kendini. Kendi ayakları üzerinde durmadan da seni yanına almak istememiştir belki.

Tabii ben biraz hoşgörülü düşünmek istiyor olabilirim. Ama senin de annene karşı hoşgörülü davranmanı istiyorum.

Onunla görüştüğünde, art niyetle yaklaşma, biraz sakin olup, onun sana ne söyleyeceğini dinle, önce. Belki her ikiniz için de hayırlı bir diyeceği vardır. Bu arada babanla da olmadığına göre, sen kiminle yaşıyorsun?


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git