Bir Bardak Zerdeçallı Su Bu 5 Hastalığı Tedavi Ediyor

Bir Bardak Zerdeçallı Su Bu 5 Hastalığı Tedavi Ediyor
29 Haziran 2017 tarihinde eklendi, 1.857 kez okundu.

Zerdeçalın birçok sağlık sorununu iyileştirebileceğini biliyor muydunuz?

İçine biraz bal ve limon eklerseniz, hem çoğu hastalığı önlemek hem de tedavi etmek için adeta turnayı gözünden vurmuş olursunuz.

Zerdeçal ve içindeki kürkümin su ile karıştığında oldukça güçlü iltihaplanma karşıtı ve kanserojen karşıtı bir içerik oluşturmaktadır. Muhtemelen ılık su ile karıştırılmış zerdeçal, limon ve bal tüm hastalıklar için tüm hastalıkları iyileştiren bir karışım demek yalan olmaz.

Şekerinizi Kontrol Altında Tutar

Zerdeçal, insülin hassasiyetinizi önemli ölçüde azaltır ve şeker hastalığını engeller ancak zerdeçal kullanmadan önce doktorunuz ile görüşmeniz gerekmektedir çünkü bazı güçlü ilaçlar ile birleştiğinde zerdeçal düşük kan şekerine veya hipoglisemiye neden olabilir.

İltihaplanma Karşıtı ve Antioksidan Özellikleri

Kronik iltihaplanma vücut dokularınıza ciddi hasar verebilir. Zerdeçalın aktif maddesi kürküminin iltihaplanma önleyici etkisi vardır ki bu kimi zaman iltihaplanma için piyasada bulunan en güçlü ilaçlardan daha etkilidir.

Kireçlenmeyi Rahatlatır

Sahip olduğu güçlü antioksidan özelliği sayesinde bedenimizde hücrelerimize zarar veren zararlı serbest radikalleri etkili bir şekilde giderir. Zerdeçalın düzenli olarak kullanımı eklem ağrılarını ve eklemlerdeki yangıları kolaylıkla giderebilir.

Kalp Rahatsızlıklarını Önler

Yapılan sayısız araştırma kürküminin damarları tıkayan plak birikimini ve inme ve kalp krizi dahil olmak üzere birçok ciddi sağlık sorununu da önlediğini kanıtlamıştır.

Kanseri Önler

Bu harika baharat birçok farklı türdeki kanser hücresinin çoğalmasını veya faaliyet göstermesini engeller ve kanserli hastalarda kullanımı oldukça faydalıdır.

Zerdeçallı Su Tarifi

  • Yarım limon
  • Yarım yemek kaşığı zerdeçal
  • 250 ml ılık su
  • Biraz bal

Nasıl Hazırlanır ve Kullanılır?

Yarım limonu bir bardak içine sıkın ve içine ılık su ile zerdeçalı da ekledikten sonra iyice karıştırın. Karışımı bal ile biraz tatlandırın ve sonra günlük düzenli olarak tüketin.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git