Bir Hafta Boyunca Bu Kürü Uygulayın ve Bel Bölgenizdeki Yağlara Elveda Deyin

Bir Hafta Boyunca Bu Kürü Uygulayın ve Bel Bölgenizdeki Yağlara Elveda Deyin
10 Ağustos 2017 tarihinde eklendi, 2.913 kez okundu.

Çok düz bir karna sahip insanlar bile karın bölgesindeki yağlanmadan şikayetçidir. Bu tamamen doğal bir durumdur. Ancak bu bölgede çok fazla yağ olması, genel sağlığınızı etkileyebilir. Cildimizin altında bulunan bazı türdeki yağlar daha da derine inerek, genellikle karaciğer, kalp, akciğer ve diğer organlarımızın çalışmalarını etkilemeye başlarlar. Bu, insanlar için zararlı olan aşırı yağlardan bir anca kurtulmak gerekmektedir.

Derin Karın Yağları

Karın bölgesinde çok az miktarda yağ gereklidir. Bu yağ, organların etrafında bir koruyucu kalkan görevi görür.

Ancak çok fazla yağa sahip olmak, şeker, yüksek tansiyon, bunaklık, kalp rahatsızlıkları ve bağırsak ve göğüs kanseri başta olmak üzere çeşitli türdeki kanserlere neden olabilmektedir.

Metabolizma ve endokrinoloji konusunda uzmanlar, bedenin kısmen de olsa aktif bölgelerinde depolanan yağın, bireye zarar vereceği konusunda hem fikirdir.

Yapılan araştırmalarda fazladan kilo almanın, bedende yağ miktarı açısından zaten doygun olan bölgelerde daha fazla yağlanmaya neden olduğunu ve bu yüzden de aşırı kiloların artık organlarda, örneğin kalbin etrafında depolanmaya başladığı gözlemlenmiştir.

Çeşitli sağlık sorunlarının ana nedenlerinden birisi fazla kilolardır. Dünya Sağlık Örgütü’nün paylaştığı en son bilgiye göre obezite yüksek tansiyon ve şeker hastalığı gibi kronik rahatsızlık riskini arttırmaktadır. Bu sorunlar ile başa çıkmaya çalışan insanların miktarı ger geçen gün artmakta olup, çözüm konusunda da oldukça zorlanmaktadırlar.

İlk olarak, daha rahat kilo vermek için tükettiğiniz gıdaların türleri hakkında bilgili olmanız gerekiyor. Daha sağlıklı yiyecekler, sebze ve meyve tüketmeli ve yapay şeker ve tatlılardan kaçınmalısınız. Bu hedefinizi elde etmek için kendinizi hedefinize adamalı ve azimli olmalısınız.

Yağ Yakan Tarif

Malzemeler

  • 3 parça ananas
  • Bir salatalık
  • Bir bardak maydanoz
  • Kereviz

Nasıl Hazırlanır ve Kullanılır?

Tüm malzemeleri iyice yıkayın ve homojen bir karışım elde edene kadar blenderda karıştırın. Bu karışımı sabahları aç karna olacak şekilde tüketin. Herhangi bir tatlandırıcı veya şeker eklemeyin! Bu karışımı hazırladıktan sonraki 15 dakika içerisinde içmeniz gerekmektedir aksi durumda besleyici değerlerinin tamamı kaybolacaktır.

Hazırladıktan sonra ne kadar erken tüketirseniz, o kadar iyidir bu yüzden olabildiğince hemen içmeye çalışın ve bu sayede besin değerlerinden tam olarak faydalanmış olun.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git