Bir İlçe Ona Ağlıyor

Bir İlçe Ona Ağlıyor
1 Eylül 2018 tarihinde eklendi, 2.846 kez okundu.

Denizli’de mide k-anseri nedeniyle tedavi gören genç kız, geçtiğimiz Cumartesi günü akşamı nişan töreni öncesi hastalığına yenik düşerek vefat etti. Yaşamını yitiren genç kızın gelinliği ise tabutu ve mezarına serildi. Pamukkale Üniversitesinde matematik öğretmenliği bölümünde öğrenim gören İnci Dumrul’un (21) vefatı ailesini ve sevenlerini yasa boğdu.

Üniversitede 4. sınıfta okuyan İnci Dumrul, uzman çavuş olan sözlüsü A.K.G. ile nişanlanacağı gün olan 25 Ağustos Pazar günü sabah vefat etti Vefat ettiği günün akşamında nişanlanacağı öğrenilen ve bütün nişan hazırlıkları tamamlanan Dumrul, nişanlısıyla yüzüklerini takamadan vefat etti. Uzun zamandan bu yana mide kanseri tedavisi gören

ve 2 Eylül’de nişan tarihi belirleyen çift, Dumrul’un kendisini iyi hissetmemesinden dolayı nişan tarihini bir hafta öncesine aldıkları belirtildi. Ancak tüm bu çabalara rağmen çift nişanlanamadan genç kız vefat etti. Nişanda giyeceği kırmızı abiye tabutuna ve mezarına örtü oldu Hayatına doyamadan vefat eden genç kız için Honaz’ın Kızılyer Mahallesi’nden cenaze töreni düzenlendi. Dumrul, nişanlanacağı günün sabahında önceki yıllarda 32 yaşında vefat eden amcasının yanında toprağa verildi.

Genç kızın nişanda giyeceği kırmızı abiyesi ve gelinliği tabutunun üzerine ve mezarının üstüne örtüldü. İnci Dumrul’un, ortaokul yıllarından itibaren matematik alanında okul ve Denizli birincilikleri olduğu ve PAÜ’de de matematik bölümünün başarılı öğrencilerinden birisi olduğu öğrenildi. Genç kızın vefatı, ailesi ve sevenlerini yasa b-ğdu.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git