Bir Limonun Suyu ve 1 Yemek Kaşığı Zeytinyağının Yarattığı Mucizeler

Bir Limonun Suyu ve 1 Yemek Kaşığı Zeytinyağının Yarattığı Mucizeler
15 Ağustos 2017 tarihinde eklendi, 1.052 kez okundu.

Bugün sizlerle paylaşacağımız tarif, antik zamanlardan beri bilinmektedir. Bir limonun suyu ile birlikte bir yemek kaşığı zeytin yağının sizin için neler yapabileceğini biliyor musunuz? Bu karışım, bağ ağrısı, kabızlık, kireçlenme ve benzeri sorunlar için en iyi çözümdür. Bu karışımı kansere karşı direnç oluşturmak için bile kullanabilirsiniz.

Bu yüzden bu karışım son zamanlarda giderek daha da popüler bir hal almaktadır. En önemli yanlarından birisi hiçbir yan etkisinin olmamasıdır ve evinizde kolaylıkla da hazırlayabilirsiniz.

Bu doğal karışımın sağlığınız için birçok faydası vardır, bu yüzden bugün bu kürü nasıl hazırlayıp, uygulayabileceğinizi sizlerle paylaşıyor olacağız. Bu mucizevi karışım aynı zamanda birçok hastalığı da tedavi edebilir.

Tek yapmanız gereken bir limonun suyunu, bir yemek kaşığı zeytin yağı ile karıştırmak ve işte hepsi bu kadar! Oldukça kolay olmasına rağmen, size sayısız fayda sağlayacaktır.

Zeytin yağı, sıvı altın olarak bilinmektedir ve antik zamanlardan bu yana Türklerin can dostu olmuştur. Bu yağı her gün kullanıyoruz ancak zeytin yağının ve limonun oluşturduğu bu mucizevi karışımın sizler için faydalarını biliyor musunuz?

Sabahları Zeytin Yağı ve Limon Tüketmenin Faydaları

Kabızlığa İyi Gelir

Bu kombinasyon bağırsaklarınızın iç yüzeyini yağlamaya yardımcı olur. Aynı zamanda safra kesenizin ve mesanenizin işlevlerini de etkinleştirir. Bedeninizdeki zararlı toksinlerden arınmanıza yardımcı olacak sayısız antioksidana sahiptir ve sindirimi geliştirir.

Kalp ve Damar Sağlığınızı Korur

Zeytin yağı, omega 3 yağ asitleri açısından zengindir. Bunlar, kan dolaşımınızı kontrol etmenize ve geliştirmenize katkıda bulunduğu gibi, kan akışına yardımcı olacak şekilde kötü kolesterolü de yok ederler. Aynı zamanda iltihaplanma karşıtı özelliklere sahiptir ve sayısız vitamin barındırır.

Karaciğer ve Safra Kesesini Dengeler

Yorgun, bitkin veya halsiz hissettiğimiz zamanlarda bu karışımdan faydalanabiliriz çünkü bedenimizdeki tüm olası zararlı toksinleri attığı gibi karaciğerimize ve safra kesemize de yardımcı olur.

Romatizmal Ağrılara Karşı Etkilidir

Her sabah bu karışımdan bir yemek kaşığı kadar tüketmek, içinde bulunan iltihaplanma karşıtı özellikleri nedeniyle o sinir bozucu romatizma ağrılarından kurtulmanıza yardımcı olur.

Sadece bir yemek kaşığı süzme zeytin yağı ve 3 damla limon suyu, mucizeler yaratmaya yeterli olacak ve artacaktır bile.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git