Bitkilerinizi Canlandıracak 6 Doğal Gübre

Bitkilerinizi Canlandıracak 6 Doğal Gübre
14 Haziran 2017 tarihinde eklendi, 2.933 kez okundu.

Severek, en sevdiğiniz saksı içerisine diktiğiniz ve evin en güzel köşesine yerleştirdiğiniz bitkinin solmaya başladığını, gövdesinin sarardığını ve hiç çiçek açmadığını gördüğünüzde yaşadığınız hayal kırıklığını çok iyi anlayabiliyoruz. Belki de bitki gereken bakımı görememiştir: güneş az veya fazla olabilir, su az veya fazla gelebilir, vs. Ancak bitkinize bakılması gerektiği gibi ilgi gösterdiyseniz ve yine de bu gibi durumları yaşıyorsanız, bitkilerinize yardımcı olacak ve onların büyümelerini teşvik edecek bazı hileleri sizlerle paylaşmak istiyoruz.

Büyümek için Her Bitkinin İhtiyacı Olan Şey Nedir?

Bitkinin türü önemli olmaksınız, her bitki suya ve ışığa ihtiyaç duyar ancak bazıları daha kırılgan iken, bazıları gübre olarak adlandırdığımız “vitamin” desteğine ihtiyaç duymaktadır. Ancak bu gibi durumlarda toprağa eklediğimiz ürünler genellikle çok fazla besleyici değere sahip değildir.

Bitkilerinizi gübrelemek için doğal ürünleri kullanın ve onların daha iyi ve güzel bir şekilde büyümelerine yardımcı olun.

  1. Öğütülmüş Kahve

Bu akşam, akşam yemeğinden sonra kahve hazırlarken, çöküntüleri atmayın çünkü ister inanın, ister inanmayın ancak bu çökelti, bitkilerin büyümesi için içinde birçok mineral ve besleyici madde barındırmaktadır. Bu kahve çökeltisi içinde azot, potasyum, kalsiyum, magnezyum ve vazgeçilmez organik maddeleri temsil eden diğer birçok minerali barındırmaktadır.

  1. Yumurta Kabuğu

Bu, çöpe atılan diğer gıdalardan birisidir ve yumurta kabuğunun, bitkilerin büyümesi için gerekli olan birçok minerali ve çok fazla kalsiyumu içerdiğini bilmeniz gerekiyor. Tüm yumurta kabuklarını toplayın ve bir havanda iyice dövüp, ezdikten sonra saksınızın üzerindeki toprağa bırakabilirsiniz.

  1. Muz Kabuğu

Sadece muzun kendisi çok fazla potasyum içermiyor aynı zamanda attığımız kabuğu da potasyum doludur. Bu organik madde, demir, çinko, fosfor, nikel, brom, kükürt, magnezyum gibi besin maddelerine ve dahasına sahiptir.

  1. Akvaryum Suyu

Eğer akvaryumunuz varsa, normalde bu akvaryumu temizlerken tüm suyu döküyorsunuzdur ancak yapmayın! Bu su, toprağı besleyecek birçok maddeye sahiptir. Bitkilerinizi sadece bu su ile sulayabilirsiniz.

  1. Tırnak Atıkları

Bu yöntem aslında en etkililerinden birisidir. Tırnaklarımız demir içermektedir ve toprağı beslemek için bu mineral ideal mineraldir. Tırnaklarınızı kestikten sonra, bu atıkları çöpe atmanıza gerek yok. Sadece toprağınızı beslemek için onları toprağın içine gömün, yeterlidir.

  1. Ahşap Külü

Eğer sobanız varsa veya bir sebepten ötürü odun yakıyorsanız, harika bir kalsiyum, fosfor ve bikarbonat kaynağı olduğu için küllerini atmayın. Fosfor, meyvelerin olgunlaşmasına ve çiçeklerin daha iyi kokmasına yardımcı olur. Külü doğrudan toprağa koymayın, su ile karıştırarak yeni bir karışım oluşturun ve bu şekilde ekleyin.


Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git